• POLECANE PRODUKTY:
  • Acnezine
  • Revitol Hair Removal
  • Hoodia Gordoni Plus
  • Rio Laser Hair

Łuszczyca dłoni

31 paź
Autor: Daria
DermaLab.pl - Najlepsze Kosmetyki do Pielęgnacji Ciała

Łuszczyca przybierać będzie mogła różne formy oraz atakować tak naprawdę każdy z elementów naszego ciała – najczęściej są to łokcie, czy też kolana, zdarzyć może się jednak także, że zmiany łuszczycowe pojawią się na dłoniach. Skóra dłoni, która zajęta zostaje łuszczycą będzie przede wszystkim nieestetyczną, a w daleko posuniętych fazach tego schorzenia może nam utrudniać normalne funkcjonowanie. Ten rodzaj łuszczycy pojawiać będzie mógł się na grzbietach dłoni, ale najczęściej jednak zajmuje powierzchnię palców. Sprawiać będzie bardzo dużo problemów, przede wszystkim dlatego, że jest widoczny i jak już wspomniano będzie uciążliwy przy wykonywaniu szeregu czynności.

Skóra dłoni, która zostaje już dotknięta takową odmianą łuszczycy musi być przede wszystkim poddana odpowiedniej pielęgnacji i w pierwszej fazie leczenia odzyskać zdrowy wygląd. Nawet po całkowitym jej ustąpieniu powinniśmy być czuli na zbyt duże przepracowanie oraz odpowiednią jej pielęgnację. Dobry pomysł to znalezienie pomocy do wykonywania domowych prac, co z pewnością zmniejszy ryzyko nawrotu choroby. Jest to konieczne, aby unikać w jak największym stopniu czynności, które będą powodować wszelkiego rodzaju otarcia naskórka. Oprócz tego ważne jest, aby w jak najmniejszym stopniu eksploatować stawy palców, ponieważ nadmierne ich użyciu będzie powodowało nadwyrężanie już osłabionej skóry.

Łuszczyca dłoni będzie w większości przypadków obejmowała także paznokcie. Widoczne w tym przypadku są zmiany koloru paznokcia oraz ich grubość. Jeśli zajęta przez chorobę zostaje skóra wokół paznokci, wtedy niweluje się ich warstwa ochronna i pod samą płytką paznokcia dochodzić może do szeregu zakażeń. Leczenie infekcji tego rodzaju będzie utrudnione przede wszystkim przez brak dostępu powietrza do miejsca, które jest zakażone. W najbardziej drastycznych przypadkach konieczne jest zerwanie części, czy też całych paznokci (po czasie oczywiście odrastają one na nowo).

Jeśli posiadamy predyspozycje łuszczycowe i występował już u nas problem łuszczycy dłoni bardzo dużą uwagę powinniśmy przywiązywać do ich pielęgnacji – także pielęgnacji paznokci, oraz ich dokładnej higieny. Wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i zarazki mogą na nowo wywołać nawrót schorzenia.

Dodaj komentarz