Mezoterapia na cellulit

kremy i terapie mogące pomóc w usuwaniu cellulitu. Oto wszystkie najważniejsze informacje na temat jednego ze skuteczniejszych sposobów na cellulit czyli mezoterapii.

Mezoterapia jest stosowana od blisko 50 lat w różnych schorzeniach skórnych, w tym m.in. w terapii cellulitu. Zabieg polega na wstrzykiwaniu w miejsca zmienione chorobowo odpowiednich substancji leczniczych. Mezoterapia to zabieg szeroko stosowany w medycynie estetycznej i można go wykonać w większości dużych miast w Polsce.

Dzięki mezoterapii skuteczne stało się leczenie dolegliwości takich jak np.:

Dzięki swojej wszechstronności zabieg ten stał się popularny wśród ludzi sławnych oraz dbających o swoją urodę. Mezoterapia daje nam ogromne możliwości poprawiania swojego wyglądu, pomimo tego, że nie wiąże się ona z żadną czynnością chirurgiczną.

Zabieg mezoterapii można wykonywać na dwa sposoby:

  • Manualny – wykonywany przez specjalistę za pomocą własnoręcznie dobranej igły
  • Automatyczny – wykonywany z użyciem pistoletu do zastrzyków

W zależności od dolegliwości, która ma być wyleczona specjalista wykonujący zabieg wybiera odpowiednią substancję, która ma być wstrzyknięta. W przypadku cellulitu może to być: kofeina, prokaina, rutyna, enzymy lipolityczne lub inne substancje pomocne w usuwaniu cellulitu. Aby usuwanie cellulitu było skuteczne należy wykonywać mezoterapię 1-2 razy w tygodniu przez około miesiąc.