Domowe sposoby na cellulit

Jednym z problemów kosmetycznych, z jakim stara się uporać większość kobiet, jest cellulit (zwany także jako skórka pomarańczowa). Jest to nierównomierne rozłożenie tkanki tłuszczowej, które powoduje nierówności na różnych częściach ciała takich jak brzuch, biodra czy uda. Na naszym rynku istnieje wiele środków, które pomagają w znacznym stopniu zlikwidować ślady cellulitu. W większości przypadków musimy zapłacić za nie, nie mała cenę. Poniżej chcieliśmy zaprezentować kilka domowych sposobów redukcji cellulitu, które z pewnością są także skuteczne a jednocześnie pozwolą nam zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Tak naprawdę, aby walczyć z cellulitem nie potrzebujemy specjalistycznych środków. Wszystkie potrzebne do tego rzeczy i składniki możemy znaleźć u nas w domu, w naszej kuchni.

1. Przygotuj mieszankę rozmarynu, fenkułu włoskiego oraz 3 łyżeczki oleju migdałowego. Składniki zmieszać. Wszystko wcierać w miejsca gdzie powstał cellulit. Jest to bardzo proste i jednocześnie skuteczne domowe lekarstwo na cellulit.
2. Warto do swojej diety, w walce z cellulitem włączyć dużo owoców i warzyw,  np: grejpfrut, ananas, kiwi, szpinak, marchew, cebula. Zawarte w nich witaminy mogą nam pomóc w walce ze skórą pomarańczową.
3. Należy wyeliminować spożywanie alkoholu, kawy, sodu oraz unikać dymu papierosowego
4. Intensywny masaż ciała szczotką podczas kąpieli pomoże usunąć obumarłe i suche skórki a także poprawi znacznie krążenie krwi.
5. To kąpieli dodawać 2 szklanki soli morskiej. Przesiadywać w łagodzącej wodzie ok. 20 minut. Jest to także przydatny zabieg w walce z cellulitem.
6. Dobrym domowym lekarstwem jest także wcieranie zmielonej kawy, połączonej z balsamem do rąk w miejsca, gdzie widoczne są ślady cellulitu. Taki zabieg należy przeprowadzać 1-2 minuty dziennie, a następnie zmyć wszystko pod prysznicem.
7. Starać się zredukować ilość spożywanej soli oraz posiłków wysoko tłuszczowych.
8. Aby skutecznie zredukować skórkę pomarańczową przydatne mogą być także różne domowe ćwiczenia.
9. Jednym z najbardziej pospolitych sposobów jest masaż olejkiem kokosowym.
10. Olejki eteryczne taki jak jałowiec, lawenda, sandałowiec, rozmaryn, olejek cedrowy mogą być także skuteczne w usuwaniu cellulitu.
11. W rejony dotknięte cellulitem, możemy zastosować mieszankę startego tymianku oraz grapefruita.
12. Skórka pomarańczowa występuje w większości u kobiet z nadwagą, dlatego warto także utrzymać nasza wagę w normie i zwrócić uwagę na codziennie spożywane posiłki.

Jak więc widzimy, jest sporo domowych sposobów i lekarstw na walkę z cellulitem. Jeśli wiec problem się pojawi także i u nas, warto się zastanowić, czy zanim sięgniemy po drogie środki ze sklepu, nie warto podjąć walkę domowymi sposobami. Na pewno są one równie skuteczne a co najważniejsze dużo tańsze od tych dostępnych na naszym rynku.