Czy pasta cynkowa pomaga na trądzik?

Z całą pewnością w swoim życiu, szczególnie okresie dojrzewania, musiałeś spotkać się z problemem trądziku. Pryszcze oraz wykwity skórne powracające ze zdwojoną siłą co jakiś okres czasu, z pewnością przysporzyły ci niemało problemów, a ich usunięcie kosztowało sporą dawkę nerwów. Pomimo tego, że na rynku znajduje się tyle dobrych środków zwalczających trądzik, to w niektórych przypadkach żaden z nich na dłuższą metę nie jest pomocny w stu procentach. Co można zrobić wtedy? Sięgać po drastyczniejsze i inwazyjne metody? Z pewnością nie jest to konieczne, czasami najprostsze i najtańsze metody okazują się jednymi z najbardziej efektywnych, będzie tak między innymi z cynkiem i jego korzystnymi właściwościami, nie tylko na naszą skórę, ale także wiele innych aspektów.

W każdej aptece będziesz mógł znaleźć małe i niepozorne pudełeczko, które zawiera w sobie maść cynkową, pomimo tego, że nie jest ona tak popularna jak większość dzisiejszych kosmetyków to posiada udowodnione oraz naprawdę zadowalające działanie. Preparat ten będzie przede wszystkim wysuszał te pryszcze, które już powstały. Największe efekty przynosi w momencie kiedy stosować będziemy go punktowo, czyli w miejscach gdzie wykwity ropne są największe. Stosowanie na duże powierzchnie nie jest zalecane, gdyż może doprowadzić do nieprzyjemnych komplikacji.

Jedną z większych zalet maści cynkowej będzie jej łatwa w rozprowadzaniu konsystencja, w czasie wsmarowywania jej w powierzchnię skóry pod palcami wyczuć możemy drobinki składników z których będzie się ona składała. Kolejnym dużym plusem jest fakt, że nie wydziela żadnego zapachu, jej stosowanie nie wiążę się więc z żadnym dyskomfortem.

Maść cynkowa przynosi najlepsze efekty w momencie kiedy stosujemy ją punktowo, w miejscach zmienionych zapalnie oraz na pojawiających się sporadycznie zmianach skórnych na różnych powierzchniach ciała. W przypadku otwartych ran stosowanie maści jest jednak niezalecane, gdyż może utrudniać proces gojenia się oraz wywoływać szczypanie.

Cynk w postaci maści będzie stosowany już od dłuższego czasu, znajduje się w niektórych z polskich rodzin już od kilku pokoleń i stosowany jest cały czas z taką samą skutecznością – rozwiązuje większość problemów w walce z zarówno drobnymi jak i poważniejszymi zmianami trądzikowymi na skórze, przede wszystkim na twarzy. Oprócz tego, maść cynkową będziemy mogli znaleźć także w innych preparatach, gdzie stanowi jeden z głównych składników.

Jeśli cały czas zmagasz się z problemem trądziku i nie umiesz znaleźć preparatu, który raz i skutecznie rozwiąże ten uporczywy problem, z całą odpowiedzialnością polecić mogę ci maść cynkową i obiecać, że skutki jej działania nie zawiodą cię, a będą bardzo zadowalające. Jest ona tak powszechna i łatwo dostępna, że masz możliwość zakupienia jej w każdej aptece, o wiele taniej niż musiałbyś zapłacić za popularny kosmetyk zwalczający trądzik.

18 thoughts on “Czy pasta cynkowa pomaga na trądzik?”

  1. Ja uzywam Pasty cynkowej na plamki oraz wypryski , I musze przyzna ze bardzo mi pomogla.W porównaniu z innymi preparatmi (benzacne , duac ) jest nie zastąpiona …

  2. Kupiłam, jeszcze nie stosowałam. Nie mam trądziku, ale od dłuższego czasu mam taką małą narośl na czole. Wygląda jak pryszcz, ale kiedy nie znika od ponad roku, a ja stosowałam wszystko… Był ktoś w takiej sytuacji? Pomogło?

  3. Klaudia, może to jest zmiana dermatologiczna? Konsultowałaś się z lekarzem?

    Moje koleżanki stosowały maść cynkową na wykwity i na opryszczkę wargową. Działa wysuszająco;)

  4. Witam wszystkich używam maść cynkową od nie całych dwóch tygodni i widzę efekty:D skórę na twarzy mam czystą i bardzo kładką:D a co do wysuszania skóry to nie mam problemu z tym bo mi nie wysusza:D polecam!!! na prawdę warto a cena jest bardzo niska niż z tymi wszystkimi kosmetykami które kosztują fortunę a nic nie pomagają wiem o tym bo sama przez ponad trzy lata kupowałam i nic strata kasy, zdrowia,nerwów i czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *