10 prostych sposobów na cellulit

 1. Jeśli masz cellulit, spróbuj zjeść mniej. Podczas odchudzania się, będziesz również tracić tłuszcz odpowiedzialny za rozwój cellulitu w niektórych partiach ciała. Staraj się jeść więcej warzyw i owoców, żywność z niska zawartością tłuszczu natomiast o dużej zawartości białka.
 2. Praktykuj chodzenie spać nieco wcześniej, jeśli masz późne nocne pragnienia dotyczące jedzenia.
 3. Zmniejsz zatrzymywanie płynów. Jeśli chcesz zmniejszyć swój cellulit musisz obniżyć zatrzymanie płynów. Strefa objęta cellulitem przyciąga do komórek więcej wody. Jeśli organizm ma nadmiar płynu to płyn zlokalizuje się komórkach co w wyniku powoduje wzrost obrzęku i w wyniku powstanie cellulitu. Aby tego uniknąć należy zmniejszyć spożycie sodu oraz pić około ośmiu szklanek wody dziennie w celu „wyczyszczenia” organizmu.
 4. Uczucie zmęczenia po pracy, lęku, napięcia prowadzi wprost do lodówki. Zamiast jedzenia zrób sobie filiżankę herbaty i spróbuj odpocząć na kanapie przez około pół godziny. Potem wrócić do pracy.
 5. Zmniejszenie ilości toksyn. Unikaj kawy, alkoholu, cukru i papierosów, które pomagają w gromadzeniu się toksyn.
 6. Zamiast sięgać po jedzenie w chwilach nudy zajmij się czymś bardziej pożytecznym.
 7. Podczas silnego stresu wyładuj się poprzez bieganie, krzyczenie bądź sprzątanie. W żadnym wypadku nie sięgaj po jedzenie.
 8. Twoja antycellulitowa dieta powinna zawierać dużo zdrowej żywności, aby pomóc w walce z cellulitem. Owoce i warzywa są najlepsze do usuwania toksyn i zwalczania cellulitu.
 9. Zadbaj o skórę podczas kąpieli. Zafunduj jej naprzemienny zimny i ciepły prysznic oraz peeling przy pomocy kosmetyków bądź specjalnej rękawicy.
 10. Wprowadź stosowanie kosmetyków antycellulitowych. Te ujędrnią skórę, wygładzą i sprawią, że cellulit stanie się mniej widoczny.

Woman with cellulite

2 thoughts on “10 prostych sposobów na cellulit”

 1. Dieta i ćwiczenia to podstawa do wyeliminowania cellulitu. Masaże oraz kremy powinno się stosować jako dodatki w kuracji antycellulitowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *