Jak usunąć krostki po depilacji?

Depilacja poprzez golenie za pomocą maszynki jednorazowej to chyba najszybsza metoda usuwania zbędnego owłosienia. Jednak mimo szybkości niesie za sobą pewnie „dolegliwości”… W momencie kiedy nie stosujemy preparatów zapewniających poślizg, bądź kiedy zabieg wykonujemy szybko i niedelikatnie pojawić się mogą podrażnienia, skaleczenia a nawet widoczne krostki. Maszynkę należy przesuwać dokładnie, delikatnie i powoli aby uniknąć podrażnień naskórka. Zaniedbania higieniczne mogą spowodować zapalenie mieszków włosowych.

Jeśli skora jest zaczerwieniona, podrażniona warto użyć balsamu łagodzącego. Jeżeli pojawiają się krostki, należy skórę dezynfekować tuż po depilacji. Przy usuwaniu owłosienia za pomocą maszynki możemy mieć styczność z wrastaniem włosków, jednak prawdopodobieństwo tego typu dolegliwości jest dużo mniejsza niż przy zabiegach z zastosowaniem wosku.

Istnieje ryzyko, że włoski po goleniu mogą wrastać w skórę (niekoniecznie w takim stopniu, jak po wosku, ale zawsze). Z tym problemem możemy poradzić sobie stosując regularny peeling bądź masaż po kąpieli przy pomocy szorstkiej gąbki. Preparatem specjalnie stworzonym do walki z wrastającymi włoskami jest lotion Folisan firmy Depileve. Doskonale radzi sobie również z krostkami, zaczerwienieniem i uczuciem pieczenia po depilacji. Jego aktywne składniki przypominają składniki aspiryny. Preparat nadaje się dla kobiet oraz dla mężczyzn. Mężczyźni stosują go na szyję, kark oraz brodę, natomiast panie na pachwiny, nogi, twarz i pachy. Lotion działa złuszczająco na powierzchni naskórka. Umożliwia to normalne odrastanie włosa i pomaga regenerować tkanki. Folisan wykazuje również działania ściągające w przypadku skóry tłustej. Tego typu roztwór można przygotować samodzielnie w domu. W tym celu należy rozpuścić w szklance wody aspirynę i dodać niewielką ilość gliceryny.

Jeżeli krostki pojawiają się często z powodu ciągłych depilacji można zastosować depilacji w celu dokładniejszego pozbycia się owłosienia na dłuższy czas.

Zapalenie mieszków włosowych to również przyczyna pojawiania się nieatrakcyjnych czerwonych krostek na nogach. W tym przypadku warto stosować mleczko nawilżająco – dezynfekujące. Kosmetyk ten można zakupić w każdej drogerii kosmetycznej pod postacią balsamu po goleniu bądź depilacji. Tego typu kosmetyki dla pań bądź panów po goleniu/depilacji. Jeżeli samo stosowanie odpowiednich kosmetyków nie wystarcza należy dołączyć preparaty przeciwbakteryjne. Najlepsze są takie mające od razu właściwości lekko złuszczające np. nadtlenek benzoilu (Akneroxid L, Brevoxyl, Benzacne,). Stosuje się też maści, płyny bądź aerozole z antybiotykiem np. mupirocyną – Bactroban. Jeżeli po 3-5 dniach stosowania maści nie widać żadnej poprawy, zaczyna się przyjmować antybiotyk ogólnie (kloksacyklina, cefalosporyna I generacji).
Jak powszechnie wiadomo lepiej jest zapobiegać niż leczyć, dlatego też warto być delikatnym podczas przeprowadzania depilacji. Wtedy na pewno nie będzie problemu z podraznieniami czy widocznymi czerwonymi krostkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *