Depilacja brazylijska

Ten rodzaj usuwanie włosków jedynie na linii bikini zaczęło nie wystarczać. Kobiety potrzebowały sposobu do pozbycia się wszystkich włosków w strefie bikini. I tak powstała depilacja brazylijska. Zgodnie z jej koncepcją polega ona na usuwania wszystkich włosów ze strefy bikini oraz owłosienia łonowego z genitaliów. Pierwotnie stosowany do tego celu był wosk, jednak stopniowo zaczęto wprowadzać inne rozwiązania, np. usuwanie włosków za pomocą pasty cukrowej. Początkowo depilacja brazylijska nie była przyjmowana zbyt entuzjastycznie, ale po jakimś czasie sposób ten przeniknął nawet na inne kontynenty. Metoda ta jest najbardziej rozpowszechniona w Stanach Zjednoczonych i Australii, gdzie poddaje się jej ponad 50% kobiet. W mniemaniu Polek idea brazylijskiej depilacji lub nawet częściowa depilacja miejsc intymnych z pozostawieniem wzorków, paseczków itp. jest jeszcze mało popularna. Najbardziej przychylne do tej metody są młode i aktywne seksualnie kobiety.

Jak już wspomniano woskowanie brazylijskie oznacza usunięcie wszystkich włosów z intymnych części ciała oraz narządów płciowych. W obecnym czasie wyróżniamy co najmniej dwa sposoby przeprowadzenia zabiegu – za pomocą wosku i pasty cukrowej. Zabieg można wykonać samodzielnie w domu, jednak zaleca się odwiedzenie specjalistycznego salonu, w którym to wszystko odbędzie się stosunkowo mniej boleśnie. Niestety ból uważany jest za jedną z największych wad tego typu usuwania owłosienia, jest to jednak rekompensowane przez zadowalający wynik końcowy.

Korzyści z przeprowadzania depilacji brazylijskiej
Kobiety decydują się na tego typu zabieg nie tylko ze względów estetycznych. Brazylijska depilacji daje również znaczące korzyści zdrowotne, na przykład pozwala kobietom łatwiej i bardziej dokładniej myć intymne miejsca. Ponadto kobiety, czują i wydają się bardziej sexy, są pewniejsze siebie. U większości kobiet stwierdzono również, że brazylijska depilacja poprawia życie seksualne.

Brazylijska depilacja a mężczyźni
Głównie temat depilacji poruszany jest odnośnie kobiet, jednak jak powszechnie wiadomo depilacji, nawet brazylijskiej poddają się również mężczyźni. Oczywiście są to najczęściej młode osoby. W tym przypadku depilacja ma również podtekst zarówno higieniczny jak i sexualny.

11 thoughts on “Depilacja brazylijska”

  1. depilacja brazylijska a hollywoodzka, to jest to samo. Polecam jednak przestrzeganie pewnych reguł przed zabiegiem. Także po zabiegu depilacji brazylijskiej należy być ostrożnym przez co najmniej 24 godz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *