• POLECANE PRODUKTY:
 • Acnezine
 • Revitol Hair Removal
 • Hoodia Gordoni Plus
 • Rio Laser Hair

Jaki masz typ urody?

24 lut
Autor: Daria
DermaLab.pl - Najlepsze Kosmetyki do Pielęgnacji Ciała

Jeśli chcesz dobrze się prezentować, zachwycać ludzi swoim nienagannym makijażem idealnie dobranym do koloru włosów i oczu musisz przeprowadzić analizę kolorystyczną. Dzięki zdiagnozowaniu swojego typu urody możesz lepiej dobrać, nie tylko paletę kolorystyczną makijażu, ale również zmienić swoje upodobania związane z kolorami stosowanymi w ubiorze. Wtedy na pewno poczujesz się pewniej i piękniej.

Wyróżniamy cztery główne typy urody – wiosna, lato, jesień i zima. Każdy z nich ma swoje dwa podtypy bardziej lub mniej różniące się od siebie.

Niżej zamieszczony, dokładnie opisany podział na pory roku pozwoli z większą precyzją dokonać analizy kolorystycznej.

Przed rozpoczęciem diagnozy warto jest się odciąć od otaczających kolorów za pomocą białej chusty. Ten neutralny kolor wydobędzie intensywność pozostałych barw twarzy. Chustę kładziemy na dekolcie.

Wiosnę dzielimy na bursztynową i wiosnę orzechową. Obie mają ogólny wizerunek miękki i delikatny. Cera przy typie bursztynowym ma najdelikatniejszą karnację, skóra jest przeźroczysta, blada o odcieniu lekko żółtawym, może mieć również odcień delikatnego jasnego beżu z odcieniem brzoskwini. Skóra jest płytko unaczyniona, z widocznymi pajączkami. Wiosny są często piegowate (piegi w kolorze bursztyny), łatwo się rumienią, mają niewidoczne pory. Skóra jest wrażliwa, delikatna, świeża, a opalenizna przybiera kolor złotobrązowy. Oczy są zwykle jasne, przejrzyste, o delikatnych, mało intensywnych ale koniecznie czystych barwach (niebieskie, niebiesko- zielone, morskie lub delikatne zazielenienie, jasno brązowe). Tęczówki są pokryte złotobrązowymi, złotym lub zielonymi cętkami. Źrenica za zwyczaj oddzielona jest od tęczówki w kolorze złotym lub złotobrązowym, a białkówka jest lekko zażółcona. Rzęsy i brwi są rzadkie na całej długości, mają kolory brązu i złoto-brązu. Włosy – delikatne i cienkie z ciepłym złotawym odcieniem. Najczęściej spotyka kolory to złoty blond, lniany, słomkowy, jasno rudy i miodowy. Usta mają wyraźny kontur, a czerwień wargowa jest w stonowanym kolorze moreli. Odpowiednia paleta kolorów nie powinna zawierać zimnych i zabrudzonych barw. Podstawa stylizacji to tony pośrednie, nigdy głębokie. Bursztynowa wiosna powinna unikać kontrastów.
Ogólny wizerunek wiosny orzechowej jest złoty i czysty. Cera ma delikatną karnację, skóra jest przeźroczysta, blada, w odcieniu brzoskwini, jasnego beżo- brązu. Może pojawiać się rumieniec. Często pojawiają się piegi w kolorze złoto brązowym. Kobiety o tym typie mogą mieć policzki w kolorze brzoskwiniowym. Oczy mogą być intensywne, w ciepłych barwach- ciepłe zielenie, turkus, delikatny orzech. Tęczówki często pokryte są złoto brązowymi, złotymi lub zielonymi cętkami. Źrenica zazwyczaj oddzielona jest od tęczówki w kolorze złotym lub złotobrązowym. Rzęsy i brwi rzadkie, na całej długości brązu i złoto- brązu. Włosy zazwyczaj są delikatne i cienkie, mogą mieć odcień jasno rudy, marchewkowo złoty bądź złoto brązowy.
Usta charakteryzuje nasycona czerwień wargowa, w kolorze brzoskwini bądź moreli. Odpowiednia paleta kolorów charakteryzuje się wyborem odcieni intensywnych ze złotą poświatą. Wybierając odcienie czerwieni, niebieskości czy różu zawsze muszą w nich przeważać złote tony np. róż koralowy, odcienie moreli, karmelu, terakoty. Wiosna orzechowa może również dźwigać ładnie kontrasty od jesieni karminowej.

Kolejny typ to lato, może być szmaragdowe i lazurowe.
Lato spostrzegane jest jako delikatny typ. Szmaragdowe ma cerę płytko unaczynioną, w odcieniach mlecznych, blado-beżowych, blado- różowych z podbiciem szarości. Jest wrażliwa na słońce, łatwo może dojść do poparzenia. U pań o tym typie kolorystycznym występują piegi o odcieniu chłodno złoto-szarobrązowym. Oczy mają odcień matowy, zamglony, tęczówki są przeźroczyste w kolorze szarym, szaro- niebieskim, zielonym. Białkówka podbita szarością bądź błękitem. Rzęsy i brwi mają grafitu bądź szarobrązowy z jaśniejszymi końcami, są gęste ale bez widocznego konturu. Jeżeli chodzi o włosy to w grupie pań o tym typie urody spotykamy platynowe blondynki, szatynki o włosach jasno lub ciemnobrązowych, zawsze w popielatej tonacji (kolory mysi). W dzieciństwie o tym typie kolorystycznym włosy pod wpływem słońca zachowywały się jak naturalny balejaż. Usta mają rozmyty kontur, są jasno różowe. Odpowiednie kolory to paleta przepełniona błękitami, pastelami, delikatnie mętnymi, odcienie miętowe i ich wzmocnione tony. Czerń jest zdecydowanie zbyt ciężkim kolorem.
Lato lazurowe ma grubszą skórę, czasami widoczne są rozszerzone pory. Cera ma odcień mleczny, bladoróżowy, podbity szarością. Lepiej się opala na kolor szarobrązowy. U pań o tym typie występują piegi chłodne, złoto-szaro-brązowe. Reszta cech jest taka sama jak w przypadku lata szmaragdowego. Lato lazurowe łatwiej unosi kontrasty, dobrze wygląda w mocniejszych akcentach kolorystycznych, uniesie również dodatki zimy krystalicznej.

Jesień. Wyróżniamy subtelną i żywą jesień karminową o cerze jasnej w kolorze kości słoniowej, kremowo- morelowa, delikatna, płytko unaczyniona, wrażliwa ze skłonnością do zaczerwień. Cechą charakterystyczną są piegi w ciepłym, intensywnym kolorze rudawym. Ten typ źle znosi promienie słoneczne. Oczy wydają się nasycone, intensywne, w przewadze brązu i zieleni. Brązy przybierają wszelkie, ciepłe odcienie bursztynu, złotego brązu aż do po intensywne odcienie brązu czekoladowego. Zielone zaś są często przejrzyste. Można spotkać też piwne i ciemno oliwkowe. Nieliczne jesienie mają oczy o barwie jasnego błękitu. Charakterystyczną ceną jesieni jest występowanie na tęczówce, plamek złotych, brązowych lub czarnych. Brwi i rzęsy od rudawych po ciemnobrązowe, gęste. Charakterystycznym kolorem włosów jest rudy, począwszy od rudawego blondu, poprzez marchewkę, miedziany i złotobrązowy. Często spotykamy też jasne szatynki i brunetki przy czym włosy zawsze mają złote refleksy. Włosy są bujne, gęste, błyszczące. Usta cechuje czerwień wargowa silnie podbita pomarańczem. Odpowiednie kolory to ciepłe, pastelowe barwy. Jesień karminowa może unosić delikatne kontrasty.
Natomiast jesień kasztanowa ma ogólny wizerunek dość przytłumiony. Cera jest w kolorze jasno brzoskwiniowym, złocisto beżowym lub oliwkowym. Skóra jest delikatna, płytko unaczyniona, wrażliwa, skłonna do zaczerwień. Cechą charakterystyczną są piegi w kolorze intensywnym, ciepłym, rudawym lub złocisto-beżowym. Ten typ również nie najlepiej znosi kąpiele słoneczne. Pozostałe cechy charakterystyczne tego typu urody nie odbiegają od cech jesieni karminowej. Odpowiednia paleta opiera się na niższej chromatyczności kolorów. Cera lepiej wygląda w harmonii, paleta powinna być zbliżona do mocnych i nasyconych odcieni przyrody. Najlepsze są czerwienie jednak muszą mieć zawsze poświatę pomarańczy.

Zimę dzielimy na krystaliczną i wiśniową. Zima krystaliczna charakteryzuje się wizerunkiem czystej, lodowatej i kontrastowej niczym Królewna Śnieżka. Cera jest jasna, chłodna, porcelanowa skóra, czasami z subtelnym, ledwie zauważalnym odcieniem błękitu lub różu. Ten zimowy typ z reguły nie ma rumieńców. Najczęstszy odcień cery to odcień śnieżono- biały. Panie o tym typie będące bez makijażu wydają się blade, wręcz przeźroczyste. Niezbyt dobrze znoszą kąpiele słoneczne opalając się na czerwono. Ich cera szybko powraca do śnieżno-białego zabarwienia. Oczy. Charakterystyczną cechą zimy jest silny kontrast między czystą bielą gałki ocznej a kolorem tęczówki. Kolor tęczówki jest zawsze intensywny, zdecydowany, nasycony. Kolor oczu natomiast mieści się w odcieniach lodowatego błękitu, szklistej i zimnej zieleni, koloru ciemnoniebieskiego, granatowego a nawet czarnego. Brwi i rzęsy są najczęściej w kolorze czarnym, są gęste i z wyraźnym konturem, który mocno odcina się od cery. Typowy kolor włosów to granatowoczarny, bądź kruczoczarny, silnie kontrastujący z bladą cerą. Szatynki mają odcień włosów w kolorze popielatego brązu aż po ciemny, szarawy brąz oraz kolor czarno-brązowy. Wśród zim nie ma prawie blondynek. Zimy najczęściej siwieją w młodym wieku. Czerwień wargowa jest nasycona różem, z wyraźnym okonturowaniem. Odpowiednie kolory są kolorami czystymi i kontrastowymi.
Zimę wiśniową charakteryzuje cera oliwkowa, może przybierać odcienie ciemnego brązu, podbita szarością i różem. Ten typ bardzo dobrze się opala i długo się utrzymuje (kolor czekolady). Oczy są takie same jak w przypadku zimy krystalicznej. Włosy natomiast mają kolor popielatego brązu, aż po ciemny, szarawy brąz oraz kolor czarno- brązowy. Usta jak i kolorystyka w ubiorze i makijażu utrzymuje się taka sama jak w przypadku zimy krystalicznej.


164 Komentarzy

 • Napisał: Ewel
  Styczeń 29th, 2011 21:16

  Świetna praca. :) Wreszcie spotkałam się z pełnym podziałem na typy urody. Uff. Super strona!

 • Napisał: Darish
  Styczeń 30th, 2011 01:34

  Dziękuję bardzo, miło mi:)

  Pozdrawiam,
  Darish

 • Napisał: Biedronka9999
  Maj 20th, 2011 18:17

  Bardzo mi się podoba opis, treściwy i konkretny. Niestety wciąż mi nie pomógł i waham się między wiosną a jesienią :/

 • Napisał: Darish
  Maj 23rd, 2011 15:06

  Witam:)

  A jak jest z kolorami? Mocne, nasycone np. pomarańcze, zielenie dobrze wyglądają przy oczach, cerze?
  To jest raczej duża rozbieżność kolorystyczna. Jesień ma widoczne rude włosy, rudy odcień, tęczówka jest wyraźna.
  W którym momencie zacierają się różnice?

  Pozdrawiam,
  Darish

 • Napisał: Joanna
  Czerwiec 15th, 2011 18:21

  Bardzo dobra praca, ale ja też wciąż nie wiem jaką mam urode ;/ mam zielone,ale nie czyste oczy, w dzieciństwie byłam blondynką, ale włosy mi zciemniały i są teraz takie mysie troche. A cery nie mam tak zupełnie bladej, raczej taką cieplejszą. Włosy są lekkie, delikatne, z tendencją do kręcenia. Tyle moge powiedzieć. A co pani o tym myśli?

  Pozdrawiam

 • Napisał: Darish
  Czerwiec 15th, 2011 22:22

  Pachnie mi to latem :)
  Proszę o opis skóry twarzy (delikatna/grubsza) i czy występują piegi oraz plamki na tęczówce. Jeśli tak to w jakiej kolorystyce?

  Pozdrawiam,
  Daria

 • Napisał: goska_1994
  Czerwiec 28th, 2011 12:36

  Ja też nadal nie wiem. Niby zima ale też zawsze coś troche nie pasuje. Mam ciepły, chyba oliwkowy odcień skóry, bez piegów. Ciemny blond włosy, troche szarawy. Oczy ciemnoszare, nie wyraziste, z obwódką brązową dookoła źrenicy, bez plamek. Usta ciemnoróżowe bez wyraźnych konturów. Możecie mi powiedzieć co to jest?

 • Napisał: Darish
  Czerwiec 29th, 2011 23:33

  Myślę, że to zima wiśniowa :)

  Pozdrawiam,
  Daria

 • Napisał: Lara
  Sierpień 1st, 2011 14:10

  Po przeczytaniu i porównaniu mogę śmiało wykluczyć wiosnę. Jeśli chodzi o lato, to raczej jestem latem lazurowym jak już („grubsza skóra”, „włosy ciemnobrązowe, w dzieciństwie o tym typie kolorystycznym włosy pod wpływem słońca zachowywały się jak naturalny balejaż”) ale tylko tyle podobieństw znalazłam. Jeśli chodzi o jesień, to pasują oczy („Oczy są nasycone, intensywne w przewadze brązu”, „włosy błyszczące”), a zima krystaliczna to też oczy, ale tylko „silny kontrast między czystą bielą gałki ocznej a kolorem tęczówki. Kolor tęczówki jest zawsze intensywny, zdecydowany, nasycony.” i włosy „Szatynki mają odcień włosów w kolorze popielatego brązu aż po ciemny”, a zima wiśniowa to chyba tylko cera (Ten typ bardzo dobrze się opala na kolor czekolady i długo się utrzymuje). :) Także już sama nie wiem jaki mam typ urody. Może ktoś pomoże? :)

 • Napisał: Emilia
  Sierpień 2nd, 2011 11:08

  Witam, to pierwsza strona z tak dobrze opisanymi typami, a ja wciąż się waham:/
  Mam piwne/brązowe oczy z szarą obwódką tęczówek. Ciemnobrązowe włosy prawie czarne(od dziecka takie miałam), niezbyt gęste. Cera jest jasna, nawet bym powiedziała że trochę ziemista, bez piegów za to rozszerzonymi porami. Skóra jest dość delikatna, ale nie ma mowy o przezroczystości czy niebieskości. Opalam się najpierw na czerwono, potem skóra brązowieje na taki złoty kolor. Wydaje mi się że jestem zimą, ale proszę mnie upewnić albo wskazać inny typ, bo ja już nie mam pojęcia:/

 • Napisał: Darish
  Sierpień 3rd, 2011 14:01

  Lara i Emilia

  Potrzebuję kilka chwil, żeby ogarnąć Wasz opis :)) niebawem dam odpowiedzi i mam nadzieję, że będą konkretne i zadowalające :)

 • Napisał: Lara
  Sierpień 3rd, 2011 18:53

  W takim razie czekam z niecierpliwością Darish. :) W razie pytań i wątpliwości pisz. Chętnie odpowiem, bo zależy mi na konkretnym i prawdziwym wyniku. :)

 • Napisał: Darish
  Sierpień 4th, 2011 21:48

  Napiszcie jeszcze o kolorze ust.

  Lara cerę masz ładną, gładką? Sucha czy może mieszana z rozszerzonymi porami?

 • Napisał: Darish
  Sierpień 4th, 2011 21:49

  Myślę, że to zima :)
  Napisz mi jeszcze jakie masz usta – wyraźne czy o rozmytym konturze?

 • Napisał: Lara
  Sierpień 5th, 2011 08:43

  Mam cerę ładną, gładką. Usta mam wyraźne, przynajmniej tak mi się wydaje. :) Jak klikniesz na mój nick, to otworzy się mój blog i w wpisie „Szczęśliwy dzień” znajdziesz moje dość wyraźne zdjęcia. Może to pomoże. :)

 • Napisał: Emilia
  Sierpień 5th, 2011 17:46

  Moje usta mają dość mocny czerwony kolor, są wyraźnie zarysowane. Jeszcze dodam o skórze, że jest naturalnie blada, ale nie opala się szybko.

 • Napisał: Darish
  Sierpień 5th, 2011 20:15

  Lara,

  A jednak -> Wiosna orzechowa:)

 • Napisał: Darish
  Sierpień 5th, 2011 20:20

  Emilia, jesteś zimą krystaliczną :)

 • Napisał: Darish
  Sierpień 5th, 2011 20:23

  Zagadki rozwiązane :)))

  W razie pytań odnośnie makijażu, koloru włosów itp. zapraszam na forum :)

  http://femcia.pl/forum.php

 • Napisał: Emilia
  Sierpień 5th, 2011 21:14

  Dziękuję, tak właśnie podejrzewałam :) Moje wątpliwości zostały rozwiane. Pozdrawiam!

 • Napisał: Lara
  Sierpień 5th, 2011 21:32

  Darish, dziękuję za odpowiedź. :) Kto by pomyślał, że wiosna… wykluczyłam ją już na samym początku, a jednak. ;)

 • Napisał: Darish
  Sierpień 9th, 2011 12:42

  Proszę bardzo dziewczyny:) Służę pomocą!:D

 • Napisał: Darish
  Sierpień 9th, 2011 12:43

  Lara – gratuluję zdania prawo jazdy ;))))

 • Napisał: aneta
  Sierpień 14th, 2011 22:45

  Jeżeli ktoś mógłby mi pomóc w określeniu mojego typu urody to byłabym bardzo wdzięczna.
  oczy moje ciężko określić – piwne, troche ciepłego brązu, bursztynu, trochę jakby zielone, na jednym oku są plamki ciemnego ciepłego brązu z obwódką złotego brązu, obwódka całego oka oddzielająca od białka jest widoczna tylko nie moge jej określić bo nie jest typowo czarna ale ciemna – ogólnie śmiesznie to całe moje oko wygląda w środku tęczówki są jakby bursztynowe promyki króre rozchodzą się na wierzch oka, jakby ktos chciał mogę przesłąć fot na maila:)), mam piegi na nosie i policzkach są one w kolorze złoto żółtym,opalam się raczej na złoty brąz, a po solarium twarz jest raczej czerwona i mocno się piegi odznaczają-bardzo wtedy wychodzą ale ciało ładnie na złoty brąż jest opalone, choć kiedyś na słońcu potrafiłam ładnie się spalić na czerwono, usta – górna warga ładny kontur wyraźny w serduszko, dół troszkę bardziej rozmazany, ale usta są duże i pełne w kolorze raczej wyraźnym jakby pod czerwony ale nie typowa czerień tylko przybrudzona, może koral? Włosy to ciepły odcień ciemnego blondu z domieszką złotego, rzęsy mam jasne długie i gęste,brwi jest też dużo i mają średni brąz Najtrudniej mi ocenić kolor skóry bo jak się nie opalę to jestem blada ale raczej szybko się opalam, raczej skóra twarzy jest gruba, i chyba w lekko żółtym odcieniu(choć ciężko określić do końca bo czasem wydaje mi się w zimie że jestem bardzo blada jakby biała) ale policzki są czerwone – mają rumieńce. To chyba na tyle mam nadzieję że mi ktoś pomoże:) Dodam tylko że robię henne i oczy lubię mocniej podkreśloić czarną kredką na powiekach i używam cieni i czarnego tuszu-lubię gdy oko jest wyraźne, włosy też farbuję kiedyś na blondy-brązy ostatnio na ciemniejsze brązy i też w ciemniejszych czuję się dobrze- lubię gdy twarz mam wyrażną a nie rozmazaną – ale może to błąd? bo rodzinka mówi mi że za mocno się maluję? sama nie wiem jak jest już dobrze, bo jak wymaluję się na ciepłe odcienie ciemnej ciepłej pomarańczy z brązem to wyglądam jakbym płakała, a znowusz w fioletach czy różach to jakoś dziko, czytam te opisy czytam i niewiem juz jaka jestem kiedys myslalam ze albo zima albo jesien, teraz ze albo jesien albo wiosna? hmm bardzo proszę o pomoc

 • Napisał: aneta
  Sierpień 14th, 2011 23:18

  dodam jeszcze że całe blond na pewno mi nie pasują, kiedys miałam całą glowe jasną to wyglądałam jak w hełmie:)) także jak już ciepły ciemny brąż i delikatnie z blondem ale w złotym odcieniu, kiedyś też miałam balejaż w rudych odcieniach z brazami i było ok;)

 • Napisał: Darish
  Sierpień 15th, 2011 23:49

  Witaj Anetko:)

  Z opisu przypominasz mi typ wiosny orzechowej.
  Jeśli chodzi o makijaż to właśnie odcienie ciemnego fioletu (śliwki), czasami zielonego, dobrze wydobywają brązowy kolor tęczówki. Musisz dobrać odpowiedni odcień ponieważ kolor kolorowi nie równy.

  Jeśli dobrze czujesz się w mocnym makijażu to nic nie poradzisz. Chociaż warto poeksperymentować, bowiem rysy twarzy się zmieniają i za jakiś czas możesz stwierdzić, że wolisz się w jasnych barwach.
  Widzę to na swoim przykładzie. Kiedyś nie wyobrażałam sobie jasnej powieki a teraz maluję kreskę i to brązową, dodaję perłowy cień i troszkę tuszu.
  Pamiętaj też, że mocny makijaż nieco postarza:)

  Pozdrawiam,
  Darish

 • Napisał: aneta
  Sierpień 18th, 2011 00:36

  Darish bardzo Dziękuję za tę radę i że w ogóle odpowiedziałaś:)) Zaraz idę poczytać jakie jeszcze mi kolorki by pasowały:) Ja oczywiście bym na to nie wpadła że mogę być wiosną orzechową:) Przemyślę Twoje rady i od jutra postaram się trochę zmienić mój makijaż:)) Pozdrawiam serdecznie

 • Napisał: Darish
  Sierpień 18th, 2011 00:56

  Dyżuruje tutaj na bieżąco, także zawsze staram się odpowiedzieć ;) Czasami nieco później ale ważne, że wogóle!:D

  Pozdrawiam:)

 • Napisał: Roksana
  Sierpień 18th, 2011 11:18

  Witam :D proszę o pomoc w określeniu mojego typu urody.
  Oczy brązowe z ciemniejszą obwódką wokół tęczówek, bez plamek. Rzęsy i brwi ciemny brąz.
  Włosy delikatne z tendencją do kręcenia, ciemny brąz.
  Cera gładka, dość blada, delikatna, dużo piegów. Na skroniach widać żyłki, skóra pod oczami powiedziałabym, że jest przezroczysta. Latem, gdy się opalę to cera jest cieplejsza, ogólnie łatwo się opalam.

 • Napisał: goska_1994
  Sierpień 22nd, 2011 19:57

  Napisałaś że zima wiśniowa ale nie pasują oczy ;) Bo nie mam nasyconego koloru tylko taki szarawy, ja chyba do zadnego nie pasuje ;)

 • Napisał: Karo
  Sierpień 25th, 2011 09:04

  Także byłabym wdzięczna za poradę… Bardzo fajnie, że ktoś nam odpowiada :D

  Ja waham się między wiosną a jesienią. Mam skórę o ciepłym, żółtawym odcieniu, dobrze się opalam, oczy – intensywna oliwkowa zieleń z obwódką w kolorze ciemnej butelkowej zieleni. Brwi i rzęsy w kolorze czarno czarnym :D A włosy to jasny brąz czy też ciemny blond ze złotymi refleksami.

  Napisz, proszę, co sądzisz Darish… ;)

 • Napisał: elaela
  Sierpień 29th, 2011 19:06

  Ja też się nie mogę zdecydować na swój typ urody.. Na jednej ze stron wyszło mi,że jestem latem. Potem jednak kilka razy – wiosna. Jednak czytając Wasz opis znowu się zawahałam i już nie wiem. Jak na wiosnę – to nie mam ani takiej bardzo delikatnej cery, wręcz na policzkach mam czasem widoczne pory, opalam się łatwo, włosów również nie mam delikatnych, tylko jest ich sporo i są raczej dość mocne. Poza tym, nie pasuje mi zbytnio ta przedstawiona paleta barw. Być może pasowało by mi lato lazurowe? Tylko jak na lato to mam włosy takie kasztanowe, z efektem ‚balejażu’ faktycznie, czasem mnie ludzie pytają, czy robiłam pasemka.. Taki złotawy odcień, ale na pewno nie ‚mysi’. A także usta – wydaje mi się,że są raczej wyraźnie zarysowane, co do koloru – ciężko stwierdzić,bo zależy od sytuacji, ale raczej mocniejsze kolory.
  Mam nadzieję,że mi coś doradzicie, z góry dziękuję (:

 • Napisał: Darish
  Sierpień 29th, 2011 23:25

  Nie zawsze każdy element pasuje dokładnie do schematu. Zawsze można być mieszanką 2 typów bądź ten właściwy będzie gotowy do rozpoznania dopiero za jakiś czas. Nasza uroda ciągle się zmienia :)

 • Napisał: Darish
  Sierpień 29th, 2011 23:26

  Witam wszystkie dziewczyny czekające na odpowiedź ;))

  Byłam na urlopie także musicie chwilkę poczekać aż się ogarnę ;))
  Na każde pytanie z pewnością odpowiem.

 • Napisał: Darish
  Sierpień 30th, 2011 23:23

  Roksano, a Twoja tęczówka jest wyraźnie odgraniczona od białka oka? Jeśli tak to myślę, że pasujesz do typu zimy wiśniowej :)

 • Napisał: Darish
  Sierpień 30th, 2011 23:26

  Karo, bardziej pasujesz mi do wiosny :)

 • Napisał: Darish
  Sierpień 30th, 2011 23:29

  Elu a jaki masz kolor oczu? Włosami nie zawsze warto się sugerować. Często bywa tak, że rodzimy się blondynką a powinnyśmy być np. brunetkę aby wydobyć naszą urodę ;) Dlatego farbujemy włosy.

 • Napisał: Darish
  Sierpień 30th, 2011 23:31

  Tak jak wspomniałam wcześniej, byłam na urlopie więc przepraszam, że tak późno odpisuje…

 • Napisał: Karo
  Sierpień 31st, 2011 00:59

  Dziękuje za odpowiedź Darisz… :) Też myślałam raczej o wiośnie, ale ale obawiałam się, że moja kolorystyka jest zbyt kontrastująca i może zbyt ciemna :)

 • Napisał: Darish
  Sierpień 31st, 2011 11:35

  A proszę bardzo :))

 • Napisał: elaela
  Sierpień 31st, 2011 22:11

  Kolor oczu mam taki hmm.. szaroniebieski jakby.. Jakieś chyba żółte plamki na tęczówce, białko trochę ‚żółte’, w każdym razie na pewno nie czysta biel.

 • Napisał: Darish
  Wrzesień 1st, 2011 13:31

  W takim razie według mnie jesteś wiosną :)))

 • Napisał: Roksana
  Wrzesień 3rd, 2011 17:10

  Tak, tęczówka wyraźnie odgraniczona od białka oka. Bardzo dziękuję za odpowiedź. :D

 • Napisał: Darish
  Wrzesień 5th, 2011 12:51

  proszę bardzo:))))

 • Napisał: merry
  Wrzesień 9th, 2011 18:09

  Witam. Widać ze nie tylko ja się waham. Już od jakiegoś czasu próbuje rozgryźć czy jestem wiosna czy jesienią i nadaj nie wiem… Wychodzi na to że i tym i tym. Jeśli mogłabym prosić o pomoc to będę bardzo wdzięczna…. Cerę mam bardzo jasną cienką i delikatną w odcieniu lekko beżowo-żółtawym, nie posiadam piegów ale za to mam dość rozszerzone pory i często mi się robią zaskórniaki. Oczy mam dość wyraziste, zielono-szare. Między źrenicą a tęczówką mam piwno-brązową obwódkę. Do tego na tęczówce mam czarne kropki. Białka oczu sama nie wiem jakie mam bo nosze soczewki i dużo siedzę przed kopem więc często są zaczerwienione, ale nie są one ani czysto białe ani żółte. Rzęsy i brwi mam dość rzadkie. Brwi maja taki sam kolor jak moje naturalne włosy. Usta mam w kolorze brudnego różu raczej w ciepłym odcieniu (jakkolwiek to nie brzmi) Włosy mam szare ale z rudym (złotym) połyskiem (dość nietypowy kolor). Są bardzo grube i gęste. W dzieciństwie miałam naturalne blond pasemka. Aha i jeszcze jedno- nie wiem właściwie na jaki kolor się opalam bo mam dość poważne i nietypowe uczulenie na słońce (na brzuchu i udach robią mi się poparzenia) wiec unikam go jak mogę.
  Serdecznie pozdrawiam.

 • Napisał: merry
  Wrzesień 9th, 2011 19:48

  Witam jeszcze raz. W zasadzie po głębszych przemyśleniach mogę być też mieszanką wiosny, lata, jesieni i zimy. Z każdego opisu jakiś element mi pasuje.
  Na pewno źle wyglądam w ciemnoszarym (jakoś tak smutno i bez wyrazu), białym, czarnym, zimnym różowym ale też o dziwo źle wyglądam w pomarańczach (właściwie w każdym odcieniu tego koloru) i w żółciach. Zdecydowanie najładniej wyglądam w jasnym groszkowym i bardzo jasnym (prawie białym) rozświetlanym szarym. Cała reszta bladych kolorów jest dla mnie za blada i wyglądam w nich niewyraźnie. Z mocnych kolorów to granat i zdecydowanie wszelkie czerwienia.
  No i właśnie może są jeszcze jakieś kolory w których wyglądała bym ładnie a nie zdaje sobie z tego sprawy?

 • Napisał: Darish
  Wrzesień 12th, 2011 21:43

  Witam Cię Merry :)
  Pasujesz mi najbardziej do jesieni.
  Przymierzałaś może ubrania w kolorze zieleni takiej ciemniejszej, zgniłej, butelkowej albo fiolet coś ‚ala’ śliwka?

  Pozdrawiam,
  Darish

 • Napisał: merry
  Wrzesień 13th, 2011 12:06

  Bardzo dziękuję za odpowiedz Darish. Właśnie moja kosmetyczka mi kiedyś wspomniała że mogę być jesienią ale nie jest pewna. Wszystko by mi pasowało gdyby nie fakt że w najbardziej jesiennym kolorze (pomarańczu)wyglądam naprawdę źle. Już mi to kila osób powiedziało że jakoś pomarańcz to nie mój kolor. Ciemne zielenie i fiolet śliwkowa są dla mnie OK i wydaje mi się ze wyglądam w nich dobrze – ale martwi mnie ten pomarańcz… No i o dziwo w typowo rudych włosach też nie wyglądam dobrze. Miałam też włosy idące pod czerwień i też nie było mi w nich ładnie… Czy to możliwe być jesienią która nie wygląda dobrze w najbardziej jesiennej kolorystyce?

 • Napisał: Darish
  Wrzesień 13th, 2011 20:45

  Paleta barw jest tak szeroka, że nie zawsze wybrany odcień koloru pasuje do nas idealnie. Czasami wystarczy coś rozjaśnić lub przyciemnić i już jest lepiej:)
  Nie przejmuj się tym pomarańczem;) Osobiście nie wyobrażam sobie rudej dziewczyny w pomarańczowym stroju…
  Rude włosy to też pojęcie względne… jest tyle odcieni rudości, może akurat nie trafiłaś na ten odpowiedni :))

  Pozdrawiam:)

 • Napisał: merry
  Wrzesień 13th, 2011 22:32

  Dziękuję bardzo za odpowiedz. Brzmi logicznie;) Serdecznie pozdrawiam.

 • Napisał: Darish
  Wrzesień 14th, 2011 13:46

  Proszę bardzo :)
  Będzie mi bardzo miło, jeśli w podzięce polubicie mnie na Facebooku:)

 • Napisał: anstawia
  Wrzesień 18th, 2011 19:07

  Witam. W końcu trafiłam na bardzo konkretne opis typów urody. Jednak ja się wciąż waham pomiędzy wiosną a zimą. Proszę o pomoc. Skórę na twarzy mam bladą,lekko zaczerwienioną, natomiast resztę ciała w lekkim beżowym odcieniu. Opalam się na brązowo, ale chyba nie dość szybko. Źrenice mam szaro-niebiesko-zielone z żółtawymi centkami. Białka lekko zażółcone. Natomiast brwi mam czarne jak węgiel i gęste. Naturalny kolor włosów to taki myszowaty ciemny blond. W czarnym wyglądam blado, a blond wychodzi mi raczej żółtawy, ciężko jest mi uzyskać popielaty blond. Usta w kolorze zgaszoneo różu. Nie mam pojęcia jaki kolor włosów mi pasuje. Farbuję się na czarno, po czym raz w roku rozjaśniam do blondu, w którym czuję sie dziwnie i znowu wracam do ciemnych barw. A o makijazu nie wspomnę. Nie mam pojecia jakie kolory wybierać. proszę o pomoc. Dziekuję i pozdrawiam.

 • Napisał: anstawia
  Wrzesień 18th, 2011 20:04

  a może ja lato jestem??

 • Napisał: Darish
  Wrzesień 18th, 2011 21:40

  Witaj:)

  Myślałaś może o pośredniej tonacji pomiędzy włosami czarnymi a blond? Może ciepły brąz?
  Wydaje mi się, że bardziej pasujesz do lata niż do zimy. Biorę pod uwagę włosy, usta, oczy i karnację.

  Pozdrawiam,
  Darish

 • Napisał: anstawia
  Wrzesień 19th, 2011 15:32

  Dziękuję za odpowiedź. Właśnie nie wiem dlaczego, ale zawsze uciekałam od brązów. Wydawało mi się,że w czarnym mi najlepiej. Robiłam się na siłę na zimę, ale chyba rzeczywiście jestem latem. W końcu uświadomiłam sobie to po odnalezieniu tej stronki. I ta świadomość dała mi ogromną satysfakcję:D Ide się zafarbowac na brąz. Pozdrawiam i dziękuję.

 • Napisał: Darish
  Wrzesień 19th, 2011 23:24

  Będzie mi miło jeśli w zamian za „usługę” klikniesz Lubię To :D
  Pamiętaj żeby dobrać ubrania pod kolor włosów, trzeba też zmienić tendencje makijażowe.
  Przekonałam się o tym na własnej skórze kiedy z blond zrobiłam się na rudo. Wtedy musiałam zrezygnować z błękitów i wskoczyć z zgniłą zieleń, żeby włosy dały ładny efekt ;)

  Pozdrawiam,
  Darish

 • Napisał: anstawia
  Wrzesień 24th, 2011 19:02

  Oczywiście,że kliknęłam „lubię to”:D Jestem już brązowowłosa, w końcu moja cera nie wydaje się taka blada. Co do makijażu, to ciągle eksperymentuję. Kolory,od których kiedyś uciekałam (wpadające w niebieski lub zieleń)teraz zaczynają mi się podobać. Chyba zdecydowanie muszę zrezygnować z czerni. W każdym razie jeszcze raz dziękuję.

 • Napisał: Darish
  Wrzesień 25th, 2011 00:19

  Cieszę się, że pomogłam :))

  Dziękuję za LT :))

 • Napisał: Ola
  Grudzień 15th, 2011 22:01

  Witam, jak większość piszących tutaj, mam problem z określeniem mojego typu urody- mam jasnobrązowe włosy ze złotymi refleksami, ciemną i wyrazistą oprawę oczu, oczy ciemnoorzechowe bez plamek. Cera normalna, o lekko żółtawym zabarwieniu, trochę popękanych naczynek na policzkach, brak piegów. Opalam się na brązowo. Czy mogę prosić o pomoc w określeniu mojego typu urody? :)

 • Napisał: Darish
  Grudzień 16th, 2011 00:21

  Pasujesz mi na wiosnę:)
  A naczynka nie są „popękane” tylko rozszerzone;)

  Pozdrowienia:)

 • Napisał: Ola
  Grudzień 17th, 2011 13:13

  Wszystko jedno, po prostu widoczne :P:P Dziękuję :*

 • Napisał: Darish
  Grudzień 19th, 2011 02:21

  Proszę:)

  P.S. W ramach podzięki możesz polubić mnie na FB :D

 • Napisał: adulbox
  Styczeń 3rd, 2012 22:25

  Podziwiam Cię Darish za Twoją pomoc :)
  Nie spodziewałam się że tak wiele osób ma problem z dobraniem odpowiedniego typu urody do siebie:O
  Dla mnie to zagadka bo wydaje mi się że jestem połączeniem wiosny i lata a słyszałam że to niemożliwe, mam włosy koloru ciemny blond ale z wyraźnym złotym połyskiem latem przechodzącym w rude, oczy mam mętne kolory szaroniebieskiego z delikatną złotą poświatą wokół źrenicy, oprawa oczy bardzo jasna, bez henny niewidoczna, cerę mam bardzo jasną, naczynkową, trochę zaróżowioną choć wydaje mi się taka ziemista i beżowawa, opalać się nie mogę bo od razu zaliczam poparzenia:( piegi mam tylko latem, raczej złote niż szare, usta ciemny róż, wyraźne. najgorzej wyglądam w brązach, czerwieniach, pomarańczach, nie przepadam też za zielenią ogólnie najlepiej czuję się w szarościach, beżach, popielatych różach, białym i czarnym.
  Jakiś całkowity mieszaniec ze mnie, jakaś rada?
  Z góry mówię że byłabym wdzięczna:)

 • Napisał: Darish
  Styczeń 5th, 2012 00:20

  Witam Cię:)
  Z opisu wyglądasz na właśnie taką mieszankę. A jak wyglądasz w błękitach?

  Pozdrawiam,
  Darish

 • Napisał: samba
  Styczeń 5th, 2012 08:34

  Witaj Darish;) Ja też zastanawiam się jaki mam typ urody. Waham się miedzy jesienią a wiosną. Mam brązowe włosy w zdecydowanie ciepłym odcieniu, brązowo piwne oczy w ciemną obwódką wokół źrenic, niemalże czarną oprawę oczu. od kilku osób słyszłam pytania czy nie używam czarnej kredki do oczu bo to wygląda jakbym je zrobiła. Cera jest jasna raczej w ciepłym odcieniu i tu pasowałaby jesień ale latwo się opalam i właściwe nie używam żadnych filtrów a muszę naprawdę długo na słońcu siedzieć żebym się opaliła. Skóra jest wtedy trochę zaczerwienioma ale nie boli a opalenizna robi się ciepło- brązowa. Mam też kilka widocznych pękniętych naczynek i skłonność do zaróżowienia. Jeśli chodzi o kolory makijażu to dobrze mi i w intensywnych nasyconych barwach takich jak turkus i zieleń, jak i delikatnym złocie i oranżu a do tego szarości. Zieleń też wygląda ciekawie. Usta mają intensywny kolor i pasuje mi zarówno kolor pamadki czy błyszczyka malinowy a także koralowy i intensywnie czerwony. Brzoskwiniowy i złotawy też ale wtedy muszą być oczy podkreślone. Do policzków używam bronzera ale też różu w jasno różowym kolorze. Ubieram się zazwyczaj na zielono. Podoba mi szmaragdowy ale nie zawsze mi w nim dobrze. Równie dobrze wyglądam w malinowych intensywnych kolorach jak i w czerwieni a także mocnym turkusie. W pastelach wyglądam blado. Czasami ładnie wyglądam w beżach i czerni ale muszę odpowiednio skomponować strój i dodatki. Zimne typy urody jak lato i zima odpadają. Tak sądzę ;) Czekam na odpowiedź i z góry dziękuję. Pozdrawiam ;)

 • Napisał: Darish
  Styczeń 5th, 2012 22:29

  Pasujesz mi do pięknej wiosenki :)) Czytając opis od razu myślałam o wiośnie.

  Pozdrawiam:)

 • Napisał: Darish
  Styczeń 5th, 2012 22:32

  P.S. W ramach podzięki za pomoc, możecie polubić stronę na Facebooku, klikając lubię to :))

  To bardzo pomoże w utrzymaniu strony. Z góry dziękuję ;)

 • Napisał: samba
  Styczeń 5th, 2012 23:35

  A której wiosny?;) byłam pewna ze bardziej jesień kasztanowa. No ale skoro mówisz że wiosna… ;)

 • Napisał: Darish
  Styczeń 6th, 2012 01:48

  Ja widzę orzechową :)

 • Napisał: adulbox
  Styczeń 10th, 2012 22:15

  w błękitach raczej dobrze, wydaje mi się że podkreślają mi oczy nawet jeśli nie lubię tego typu kolorystyki w ubraniach..

 • Napisał: asik
  Styczeń 23rd, 2012 23:37

  witam,
  najlepszy opis jaki jest na internecie. Po przeczytaniu doszlam do wniosku ze jestem przedwczesnym przedwiosniem:). Moje oczy ,brwi i wlosy to ciemny braz o zimnym odcieniu – zima. Cera cienka, blada o cieplym odcieniu, piegowata (bursztynowe piegi) , naczynkowa, otwarte pory – wiosna. Usta blado rozowe – lato. Opalam sie na czerwono, po ok tygodniu zmienia sie to w opalenizne w kolorze mlecznej czekolady. Prosze o pomoc w ujednoliceniu jaka to pora roku.
  Dziekuje.

 • Napisał: Darish
  Styczeń 24th, 2012 02:40

  Asik,
  Myślę, że możemy podciągnąć to pod wiosnę. Usta nie są takie ważne a kolor ciepły/ zimny jeśli chodzi o włosy można zawsze źle rozpoznać ;)

  najlepszy opis jaki jest na internecie – to mogę liczyć na „lubię to”?:D

 • Napisał: asik
  Styczeń 25th, 2012 20:11

  dziekuje za odpowiedz, zaczne nosic ubrania w odpowiednich kolorach i zoabczymy co z tego wyjdzie.

 • Napisał: Darish
  Styczeń 26th, 2012 02:03

  Proszę bardzo:))
  Pozdrawiam:)

 • Napisał: Aga
  Styczeń 31st, 2012 13:53

  Tak jak inne osoby piszące mam problem z określeniem swojego typu urody, dlatego poprosiłabym o pomoc.
  Cerę mam płytko unaczynioną, wrażliwą, z lekkimi zaczerwienieniami w okolicach, gdzie ewentualnie pojawia mi się jakaś krostka. Pory nie są rozszerzone, nie mam piegów. Opalając się bez filtrów najczęściej skóra jest zaczerwieniona, a potem zmienia się na brąz, który moim zdaniem wygląda bardzo ładnie, z filtrami słońce łapie mnie delikatnie bez zaczerwienień. Chociaż nie należę do osób, które uwielbiają kąpiele słoneczne, a także abym „złapała” trochę kolorku potrzeba jest czasu. Wszelkie znamiona jakie mam na ciele chociaż jest ich mało, są koloru brązowego.
  Oczy są skomplikowane :) od źrenicy odchodzą jakby promienie ciepłego jasnego brązu, które potem zamieniają się w żółty. Żółty jest jakby „położony” na lekko prześwitującym szaro-niebiesko-zielonym kolorze (zdaje mi się, że są to oczy piwne-czyli bliżej nieokreślone), białkówka jest biała. Na jednym oku mam również w tęczówce wyraźną czarną kropkę i kilka malutkich, natomiast na drugim dwie malutkie czarne kropeczki.
  Włosy mam delikatne, cienkie w odcieniu średniego brązu ze złotą poświatą. Brwi są w kolorze włosów.
  Usta mają kolor jakby przyprószonej mąką maliny.
  PS. Oczywiście LT już wciśnięte ;)

 • Napisał: Darish
  Styczeń 31st, 2012 22:46

  Witaj Aga:))

  Czytając opis widziałam wiosnę:) Przypominasz moją koleżankę – macie bardzo podobne cechy:) Nie zawsze każdy opis jest idealnie dopasowany do stanu rzeczy i trzeba wyłapać to co charakterystyczne.
  Dzięki za kliknięcie LT!:)

 • Napisał: Aga
  Luty 2nd, 2012 12:01

  Dziękuję za tak szybką odpowiedź, moje wątpliwości się rozwiały :)

 • Napisał: Darish
  Luty 2nd, 2012 19:21

  A proszę bardzo:)

 • Napisał: anka
  Luty 9th, 2012 15:52

  Witam :)
  Ja również się ciągle waham (między wiosną, a latem).
  Postaram się zamieścić jak najwięcej szczegółów. We wczesnym dzieciństwie miałam włosy koloru jasny blond, które jednak sukcesywnie ściemniały już w wieku 6, 7 lat do ciemnego blondu (raczej chłodnego) Latem pojawiały się na nich naturalne pasemka (teraz są farbowane). Mam ciemną, raczej chłodną oprawę oczu (ale nie czarną) jednak dość delikatną. Same oczy w kolorze niezbyt ciemnego brązu, trochę ciemniejsze wokół źrenicy oraz z wyraźną, ciemną obwódką na granicy tęczówki z białkiem. Usta dość intensywne, nie umiem ocenić czy są bardziej różowe czy koralowe. Opalam się z początku na czerwono i dość szybko brązowieje (dzień,dwa),rzadko miewam oparzenia. Nie mam piegów, ale za to sporo pieprzyków – ciemn-brązowych. Nie prześwitują mi naczynka. Jesienią i zimą moja cera jest dość blada. Platynowy blond mnie postarza, sądze ze to samo byłoby z czernią. Ogólnie w blondzie i brązie czuje sie dobrze, trochę gorzej w rudym.
  Z góry dziękuję za odpowiedź.

 • Napisał: mila
  Luty 9th, 2012 18:50

  Witam!
  Naprawdę świetna stronka. Nigdzie indziej nie znalazłam takiego podziału na podtypy. Ale teraz to dopiero mam dylemat. Zawsze myślałam, że jestem ciepłym typem kolorystycznym. Ostatnio jednak czytając w necie jakieś inne analizy tego typu, stwierdziłam, że jestem zimą, teraz jednak już nie wiem… Do rzeczy. Mam śniadą cerę. Skóra jest gładka, o jednolitym kolorze. Łatwo się opalam. Rumieńców brak. Włosy są proste, koloru brązowego, raczej średni brąz, o umiarkowanym połysku. Połysk raczej lekko złoty niż srebrny, ale nie jest to nic spektakularnego. Latem jaśnieją i wtedy robi się taki balejaż. Oczy mam brązowe, niezbyt ciemne. Taki orzechowy brąz. W jednym mam zieloną plamkę plus w obu kilka malutkich czarnych plamek. Tęczówkę od białka oddziela czarna obwódka. W ogóle mam wrażenie, ze z czasem oczy moje robią się coraz jaśniejsze. Białka oczu są lekko zażółcone, choć jako dziecko były na pewno błękitnawe. Oprawę oczu mam bardzo wyrazistą. czarne brwi ładnie zarysowane i czarne rzęsy. Usta koloru bladorózowego, kontur chyba jednak nieco rozmyty.Co do kolorów, w których mi ładnie, to naprawdę już nie wiem. Nieraz wydaje mi się, że dobrze wyglądam w ciepłych kiedy indziej, że w zimnych barwach. Jeśli potrafi Pani do czegoś przyporządkować te cechy mojej urody, to będę bardzo wdzięczna :) Pozdrawiam

 • Napisał: Darish
  Luty 9th, 2012 21:14

  Mila, jak dla mnie wyglądasz na wiosnę. Zima odpada ze względu na… wiele spraw:D Włosy, opalenizna, oczy… to mi nie pasuje;)

 • Napisał: Darish
  Luty 9th, 2012 21:19

  Anka – Te typy często się przenikają tworząc „mieszankę”… Jednak bardziej pasujesz mi do wiosny, bo lato jest bardziej w typie platynowej blondynki z delikatną cerą.

 • Napisał: Darish
  Luty 9th, 2012 21:21

  Podlajkujecie mnie? :D
  Będę wdzięczna :)

 • Napisał: mila
  Luty 10th, 2012 09:18

  Wielkie dzięki za tak szybką odpowiedź!
  Szczerze mówiąc o wiośnie nawet nie pomyślałam… no i szczerze mówiąc nadal mi nie pasuje ta wiosna. No może jedynie oczy… Piszesz, ze skórę wiosna ma bladą, przezroczystą, a ja jestem naturalnie opalona nawet zimą. Zimą tylko moja cera ma odcień takiego szarego brązu. Latem opalam się szybko na taki brunatny brąz, na pewno nie żółty. No i jeszcze dodam, bo ostatnio zapomniałam, że skóra twarzy ma charakter mieszany, czyli policzki normalne i gładkie, a czoło, nos i policzki raczej tłustawe, może nie bardzo, ale z nieco widocznymi porami. No i co do tych białek oczu, to może jednak są niebieskawe, trudno mi to określić, bo ostatnio przez niewyspanie pojawiło się na nich kilka czerwonych żyłek i zakłamuje mi to ogólny obraz :) Z daleka oczy wydają się zywe, ale z bliska to tęczówki mam raczej przymglone. Jak czytam teraz co tu napisałam to jakieś nielogiczne mi się to wydaje… Oj chyba jestem jakąś naprawdę pomieszaną mieszanką, albo za kilka lat może się coś ujednolici. Może jednak jakiś typ tu przeważa? Co sądzisz Darish? Pozdrawiam.

 • Napisał: mila
  Luty 10th, 2012 09:40

  Chodziło mi o czoło nos i brodę ;)

 • Napisał: mila
  Luty 10th, 2012 09:44

  A no i do wiosny te usta tez raczej nie bardzo pasują, bo moje są napewno w odcieniu różu. Czasami blady róż, nieraz troche ciemniejsze, ale zawsze zgaszony róz. No i ta oprawa oczu… naprawde ciemna. Czarne wyraźne brwi i rzesy tez czarne.

 • Napisał: illuminatia
  Luty 10th, 2012 13:24

  witam, mam problem z określeniem typu urody, mam bladą, zaróżowiałą na nosie i policzkach cerę, szare oczy z obwódką, widoczne since pod oczami, jasno różowe usta, kolor włosów w dzieciństwie to różne odcienie blondu, na pograniczu z brązem (refleksy od słońca)

 • Napisał: inara
  Luty 10th, 2012 20:15

  Witam, gratuluję świetnej stronki:) Mam jednak problem z zakwalifikowaniem się do jednego typu. Od dziecka mam brązowe włosy (raczej średni brąz)bez połysku, ciemnobrązowe oczy bez żadnych plamek, brązowe rzęsy i brwi. Mam naczynkową cerę z rumieniem na policzkach. Opalam się na ciemny brąz, chociaż na początku na czerwono ale szybko brązowieje, od słońca robią mi się piegi ale nie są bardzo widoczne na mocno opalonej skórze. Włosy mają w słońcu rudawe refleksy. Najlepiej czuję się w czerni ale nie wiem czy faktycznie wyglądam w niej dobrze. Proszę o pomoc:)

 • Napisał: Darish
  Luty 12th, 2012 14:38

  Racja Mila… pomyliłam się… Zrobiłam jeszcze raz analizę i wyszła zima wiśniowa. Zapomniałam, że ten typ może się opalać a tak od razu odrzuciłam zimę właśnie przez opaleniznę i nie doczytałam o ciemnej oprawie oczu… Teraz wszystko się powinno zgadzać:)
  Pozdrawiam:)

 • Napisał: Darish
  Luty 12th, 2012 15:21

  Witaj Inara:)
  Pasujesz mi do wiosny, jednak zastanawiają mnie oczy. Mają cętki? Początkowo myślałam też o jesieni ale tam cechą charakterystyczną są właśnie plamki na oczach, których nie zidentyfikowałaś.

 • Napisał: Darish
  Luty 12th, 2012 15:24

  Witaj Illuminatia :) Po tym co napisałaś wnioskuję, że jesteś latem:)

 • Napisał: jowisz
  Luty 12th, 2012 19:40

  Witaj Darish!
  Czy mogłabym wysłać Ci zdjęcie na e-maila? Mam problem z ustaleniem typu urody.

 • Napisał: Darish
  Luty 13th, 2012 11:57

  Ok Jowisz, odezwę się na maila.

 • Napisał: inara
  Luty 13th, 2012 13:58

  Darish, nie mam żadnych cętek ani plamek na oczach, są ciemnobrązowe, odzielone od białek ciemną obwódką (taką jakby brązowo-szarą, ale ciemniejszą niż kolor oczu).

 • Napisał: Darish
  Luty 13th, 2012 22:02

  Inara… masz jakiś problematyczny typ;) Drogą eliminacji doszłam do wiosny. Jednak nie wszystko się zgadza… Widocznie jesteś mieszanką ;)
  Jeżeli chodzi o czerń to będzie Ci w niej do twarzy właśnie jeśli masz tęczówkę odgraniczoną od białka ciemną obwódką.

 • Napisał: Fanni
  Luty 16th, 2012 19:24

  Ja również zwracam się z wieelką prośbą o pomoc w określeniu odcienia cery. Wiele by mi to ułatwiło… Więc.. Oczy posiadam w kolorze zielono brązowym, dokładniej mówiąc środek jest brązowy, przechodzący w zieleń na brzegach z ciemną, granatową obwódką. Białka nie są śnieżno białe. Rzęsy i brwi w kolorze szarawego brązu. Podobnie włosy, gęste w kolorze średniego brązu raczej szarego z tendencją do loków. Kolor twarzy wpadający w oliwkę. Nie posiadam piegów, opalam się bardzo szybko na brąz, Dodatkowo, co zresztą jest moją zmorą, moja skóra w okolicy górnych powiek, pod brwiami posiada nadmierną pigmentację, jest ciemniejsza. Usta pełne, wyraźnie zarysowane w kolorze ciemnego, szarawego różu (bardziej róż niż czerwień). To by było chyba tyle… Będę bardzo wdzięczna za pomoc. PS. przyglądając się moim nadgarstkom żyłki mają kolor granatu i fioletu. Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

 • Napisał: Iwona
  Luty 17th, 2012 13:30

  Witaj :)
  Mam już „swoje” lata, ale zwykle kolory wybierałam intuicyjnie, jednak jestem ciekawa co ze mnie za „pora roku” – podejrzewam nietypową jesień.
  Po 1 bardzo dobrze opalam się, od razu na brąz – nigdy nie miałam poparzeń. Nie mam piegów (przynajmniej typowych) ale dużo niewielkich brązowych znamion na ciele (z wyjatkiem twarzy), które jednak przy ciemnej karnacji nie są bardzo widoczne. Oczy w kolorze butelkowej zieleni, lekko złociste przy źrenicy, i z ciemniejszą obwódką na brzegu z białkiem. Ponadto czarne brwi i ciemne rzęsy. Włosy z natury brązowe (całe życie farbuje na ciepły blond). Usta raczej różowe, niezbyt ciemne.
  Z góry dziękuje za odpowiedź :)

 • Napisał: Margo
  Luty 17th, 2012 13:39

  Witam serdecznie, proszę o pomoc w zdefinioaniu mojego typu urody, bo do żadnego nie pasuję;(
  W dzieciństwie miałam ciemne włosy (ale brązowe, nie czarne), śniadą karnację. Teraz jestem sporo bledsza, opalam się dobrze, na chłodną oliwkę. Mam tendencję do rumieńców, nie mam piegów. Oczy mam zielone, ale jak się z bliska przyjrzeć, to są ciemnoszare z rudą obwódką dookoła źrenicy. Włosy mam obecnie w kolorze średni brąz, z popielatym odcieniem, naturalnie kręcone, usta jasnoróżowe. Bardzo proszę o poradę.

 • Napisał: Ola
  Luty 19th, 2012 16:35

  ja też mam problem z określeniem swojego typu urody.. czytam te opisy juz chyba z 20 razy:) byłabym wdzięczna gdyby ktoś mi pomógł. Moje włosy maja naturalny kolor ciemny blond taki mysi trochę ale od słońca robią mi się złote refleksy. Jak byłam mała to miałam białe włoski.. niestety ściemniały. Oczy mam takie ni jakie, nito zielone ni to szare, zależy w jakim świetle :)do tego naokoło źrenicy mam taką brązowo-żółta obwódkę. Gałka oczna jest biała. Brwi ciemny blond gość rzadkie. Koloru cery nie potrafię określić, jest jasna a na zimnie szybko robi się czerwona, szczególnie nos.Nie mam piegów. Opalam się normalnie nie za szybko nie za wolno za to opalenizna szybko znika. Proszę o pomoc.

 • Napisał: Darish
  Luty 21st, 2012 17:41

  Fanni,

  – oczy zielone, brązowe
  – włosy brązowe ale z odcieniem złotym a nie szarym
  – tendencja do opalenizny
  – mocno zarysowane usta

  Jesli tak sobie Ciebie rozpisalam to pasujesz mi do wiosny, ale nie powiem… mialam problemy z identyfikacja i szczerze mowiac do konca nie jestem pewna kiedy czytam wypisane przez Ciebie detale.

  Edit:
  Ze względu na te włosy, które mi nie pasowały myślę że jesteś Zimą wiśniową :) Tu się więcej zgadza :)

 • Napisał: Darish
  Luty 21st, 2012 17:53

  Iwona,

  Według mnie bardziej pasujesz do zimy (wiśniowej) bo ta dobrze się opala.
  Co do znamion na ciele to mogą powstawać od połączenia opalania i przyjmowania hormonów. Bacznie je obserwuj bo łatwo zmieniają się w zmiany nowotworowe…

 • Napisał: Darish
  Luty 21st, 2012 17:56

  Margo,

  Usta są wyraźne? Jeśli tak to jesteś kolejną zimą ;)

 • Napisał: Darish
  Luty 21st, 2012 17:58

  Ola, wyglądasz mi na lato lazurowe – tak jak ja :)

 • Napisał: Darish
  Luty 21st, 2012 18:00

  Przepraszam, że tak długo odpisywałam ale jakoś nie mogłam się do tego zebrać :D Doba jest ewidentnie za krótka ;))

  Jeśli czujecie, że Wam pomogłam będzie mi miło jak polubicie mnie na FB :)

 • Napisał: milianna
  Luty 22nd, 2012 09:45

  Ja niestety nie potrafię określić jakim typem jestem, proszę o pomoc:) od dziecka mam ciemne, grube i gęste włosy,trafiają się jaśniejsze o ciepłym odcieniu, oprawa oczu czarna – wyraźnie zarysowane brwi, oczy ciemna oliwkowa zieleń, wokół źrenicy żółtawa otoczka i brązowe plamki, a białko gałki ocznej ma ciepły, różowawy odcień.Cerę mam raczej ciepłą taką żółto-różową, często się czerwienię, pory są widoczne, rozszerzone, skóra raczej gruba. usta wyraźnie zarysowane, mają ciemno -różowy kolor. mam wrażenie, że mam z każdego typu po trochę, dodam,że dość łatwo się opalam, najpierw opalenizna jest różowa, bardzo szybko robi się złota.Pomóżcie- mam problem z doborem makijażu, czy farby do włosów.

 • Napisał: milianna
  Luty 22nd, 2012 11:21

  zapomniałam dodać do mojego i tak obszernego opisu:), że na ciele mam piegi, zazwyczaj w kolorze ciemnego brązu,jednak nie jest ich bardzo dużo, na twarzy pojawiają się latem- najczęściej na nosie i są jasne.

 • Napisał: Anew938
  Luty 22nd, 2012 16:49

  Hej, w testach wychodzi mi jesień, a też mi podchodzi moja uroda pod wiosnę,
  Przyznam że w młodosci intuicyjnie wybierałąm kolory jesieni.
  Tyle że włosy miałam w dzieciństwie popielate teraz różnie, od jasnego brązu do kasztanowych, popielaty brąz,
  oczy jasne niebieskie z tą obwódką złotą, i szare brwi, kontur ust u góry jest rozmyty.
  Tylko ze ja nie widze sie w kolorach lata i kolorach włosów, w blondach mi niezbyt ładnie..
  Teraz mam kasztanowe i jestem zadowolona
  Cera beżowa z zażółceniami
  Nie opalam się tylko mam więcej piegów po kąpieli słonecznej..
  No i mam te pory widoczne na skórze..
  Wolałabym być jesienią:);)

 • Napisał: Anew938
  Luty 22nd, 2012 16:52

  Lato miało być a nie wiosnę , początek zdania , – pomyliłam się
  Pozdrawiam serdecznie

 • Napisał: Anew938
  Luty 23rd, 2012 11:00

  Hej,
  nie jestem pewna czy otrzymam odpowiedź choć zależy mi na niej,
  a chciałam jeszcze dodać że mam taki charakterystyczny znak szczególny, otóż naokoło oczu mam ciemniejsza skórę, w kolorze jakby trochę bardzo , jasną brąz wygląda to jak cienie do powiek, wyraźnie odznacza się od reszty cery.
  Pozdrawiam
  Anka

 • Napisał: Darish
  Luty 23rd, 2012 13:26

  Spokojnie, odpowiem ale jakoś pod wieczór :))

 • Napisał: Anew938
  Luty 23rd, 2012 16:36

  ok, super:))

 • Napisał: Anew938
  Luty 23rd, 2012 16:45

  Jeszcze dodam że opalam się , ale nie szybko.

 • Napisał: Darish
  Luty 23rd, 2012 20:46

  Anew938,

  W blondach możesz się źle czuć bo nie dobierają Tobie dobrego tonu:) Blondy to baaardzo szeroka gama odcieni.
  Najbardziej pasujesz mi do lata ale lazurowego ze względu na typ skóry.
  Też jestem latem i z blondów przeszłam na ciepłe brązy. To wyostrzyło mi rysy, jestem bardziej widoczna, mniej rozmyta. Mam tez przyciemnione brwi i rzęsy. Spokojnie możesz zostać w kasztanowych włosach.
  Co do zacienienia wokół oczu – to już taka przypadłość, być może spowodowana jest to złym odprowadzaniem limfy. Taka uroda;))

  Pozdrawiam,
  Darish

 • Napisał: Darish
  Luty 23rd, 2012 20:46

  P.S pamiętajcie o lajkowaniu statusów na FB :D

  Zapraszam również na forum:))) http://www.femcia.pl
  Nie ma tłoku i 30str spamu więc na wszystkie pytania z dziedziny urody odpowiadam osobiście w oparciu o mą wiedzę kosmetyczną :) :D

 • Napisał: Anew938
  Luty 23rd, 2012 21:10

  Dzięki bardzo:) za radę co do koloru włosów , czyli ciepłe barwy mogę nosić.
  Potwierdziłaś moje przypuszczenia i dzięki temu że to profesjonalna ocena nie muszę już dalej szukać..
  O limfie.. poczytam, cenna uwaga.
  Pozdrawiam serdecznie
  Ania

 • Napisał: Darish
  Luty 23rd, 2012 22:24

  A proszę bardzo, służę poradą :)

  Pozdrawiam,
  Darish

 • Napisał: Anew938
  Luty 24th, 2012 10:56

  No właśnie Darish ten kasztan spiera się do rudości, a to nie współgra z kolorem brwi( popielaty) kiedyś robiłam blond naturalny z Marion jest śliczny nie ciemny i jasny. Spróbuję tego
  :)

 • Napisał: Anew938
  Luty 24th, 2012 12:56

  Tylko mi się to Lato nie uśmiecha do mnie, ponieważ nie lubię róży, szarości , niebieskości,
  kiedyś lubiłam..
  A w młodości stawiałam na jesienne barwy, kolor włosów i makijaż.
  Pozdrawiam

 • Napisał: milianna
  Luty 27th, 2012 14:29

  czekam na opinię- cierpliwie, ale zawsze warto o sobie przypomnieć:)

 • Napisał: klarka
  Luty 28th, 2012 14:47

  Cześć, proszę Cię o pomoc Darish :) Oczy ciemne, brąz+zieleń, rzęsy i brwi rzadkie ciemne. Cera śniada, opalam się bardzo szybko na brąz. Mam sporo ciemnych pieprzyków, również na twarzy. Usta pełne ale kontur rozmyty w kolorze zgaszonego różu. Włosy średni brąz, szarawy, farbuję na ciemniejszy brąz w tonacji chłodnej bo w tej chyba mi lepiej. Proszę o pomoc w określeniu typu cery, gdyż mam problemy z doborem kolorów. Poza tym zastanawiam się nad rozjaśnieniem końcówek coś a’la kontrolowane odrosty ale nie wiem czy to dobry pomysł, czy będę wyglądać dobrze, nie wiem też na jaki kolor rozjaśnić, czy intensywny jasny blond będzie pasował do mojej cery. Bardzo proszę o wskazówki. Pozdrawiam, Klara

 • Napisał: Darish
  Luty 28th, 2012 21:10

  milianna,

  Przepraszam bardzo, że nie odpisałam… Jakoś umknęły mi Twoje komentarze…
  Ale do rzeczy… Drogą eliminacji doszłam do zimy wiśniowej. Początkowo myślałam o lecie, ponieważ niektóre cechy również pasują ale ostatecznie przeważyła ciemna oprawa oczu i tak powstała zima:)

  Pozdrawiam,
  Darish:)

  P.S i jeszcze raz przepraszam :)))

 • Napisał: Darish
  Luty 28th, 2012 21:18

  Klara,

  Proszę, powiedz mi jeszcze jaki masz typ cery (mieszana/ naczyniowa itp.)? Waham się pomiędzy wiosną a latem – niektóre cechy wskazują na jeden typ, inne na drugi… Taka mieszanka;)

  Pozdrawiam,
  Darish

 • Napisał: klarka
  Luty 28th, 2012 21:52

  Hmmm chyba raczej mieszana, z widocznymi porami, przy czym mam pęknięte jedno naczynko i dość często się czerwienię, zwłaszcza gdy pojawia się stres :) Kurcze to na prawdę nie jest takie proste :) A co myślisz o tym blondzie na końcówkach?? Pozdrawiam

 • Napisał: Darish
  Luty 28th, 2012 22:53

  To w takim razie bardziej obstawiam lato. Chociaż na tą chwilę ciężko to dokładnie stwierdzić bo nie wszystkie cechy idealnie pasują (może jeszcze się wybarwisz;)))
  Co do końcówek – raczej wychodzą z mody. To hit poprzedniego sezonu, nie wiem czy warto się w to pakować ;) Znajoma mówiła, że przy takim zabiegu spędziła na fotelu 3,5h… porządna katorga dla włosów.

 • Napisał: klarka
  Luty 29th, 2012 01:09

  Hmmm to w takim razie muszę jeszcze przemyśleć ten pomysł. Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź Kochana:) Pozdrawiam ciepło. Klara

 • Napisał: Darish
  Luty 29th, 2012 13:25

  A ja dziękuję, że zajrzałaś na tą stronę :) Zapraszam też do czytania pozostałych wpisów no i oczywiście komentowania jak znajdziesz coś ciekawego ;)))

  Pozdrawiam,
  Darish

 • Napisał: anecia
  Marzec 2nd, 2012 04:36

  Witam.Ja z tym samym problemem:) Waham się między wiosną a latem i nie wiem:/ Cere mam bladą, sklonną do podrażnień, zaczerwień z widocznymi porami.Włosy są cienkie, w kolorze jasnobrązowym.Oczy piwne.Opalam sie dośc szybko, z tym, że na twarzy najpierw na czerwono a potem przechodzi w brąz.Piegi w kolorze jasnobrązowym także podczas opalania zaczynaja sie pojawiać.Nie wiem co mam jeszcze dodać? Proszę o pomoc:)

 • Napisał: Darish
  Marzec 2nd, 2012 11:05

  Anecia,

  A tak ogólnie patrząc np. na włosy jesteś w typie pochodzącym od złota czy szarości?

 • Napisał: anecia
  Marzec 2nd, 2012 22:53

  bardziej złota:)

 • Napisał: olli
  Marzec 3rd, 2012 22:47

  Witam. Proszę o pomoc w określeniu mojego typu urody, po przeczytaniu pozostałych wpisów nadal wychodzi mi mieszanka;) cerę mam bladą, z żółtawym odcieniem, skłonną do czerwienienia, mieszaną, z wyraźnymi porami, bez piegów. Opalam się najpierw na czerwono, potem brązowieję, ale opalenizna nie utrzymuje się długo. Oczy przy tęczówce brązowe, potem przechodzą w zgniłą zieleń, oddzielone są od twardówki szarą obwódką. Twardówka nie jest czysto biała,z widocznymi naczynkami. Brwi i rzęsy grafitowe, włosy – fryzjerka nazwała je „ciemny złoty blond”, ale mają latem tendencje płowienia. Usta są raczej w zimnym odcieniu różu z domieszką czerwieni. Proszę o pomoc!

 • Napisał: Darish
  Marzec 5th, 2012 21:55

  Anecia,

  W takim razie typuję wiosnę:)
  P.S pominęłam rozszerzone pory… jakoś mi nie pasują.

 • Napisał: Darish
  Marzec 5th, 2012 22:00

  Olii,
  Mi również wydaje się, że jesteś pomiędzy wiosną a latem. Mocno mieszają piegi i z jednej strony szarości a z drugiej złoto.
  Może z czasem „wyrobisz się” na jeden typ;)

  Pozdrawiam,
  Darish

 • Napisał: askasu
  Marzec 6th, 2012 20:03

  Witam!
  Również zwracam się z prośbą o rozpoznanie mojego typu urody. W ogóle nie potrafię się sklasyfikować, ani nawet kosmetyczka:) Wydaje mi się,że jestem połączeniem lata i zimy,ale odcień złotawy skóry nie pasuje do tego schematu.
  Jako dziecko miałam bardzo jasne włosy, białe, o zimnym odcieniu. W okresie dojrzewania zciemniały mi do średniego blondu o złotym połysku w lecie(może zły dobór szamponu ziołowego i stosowanie oleju rycynowego?). Cerę jako dziecko miałam bardzo bladą, różowawą,opalającą się na złoto, ale powoli, nigdy nie występowały poparzenia. Oczy mam bardzo jasne o kolorze intensywnego lodowego błękitu, występuje granatowa obwódka wokół tęczówki, białka mają czysto białą barwę. Oprawa oczu kiedyś bardzo jasna-blond, obecnie zciemniały do ciemnego brązu i posiadam długie gęste rzęsy oraz mocno zaznaczone geste brwi. Włosy podobnie, obecnie mam jasny brąz,dość grube lśniące, ale od kilku lat farbuję na ciemny brąz wpadający w czerń i jest mi bardzo bobrze w tym kolorze. Cerę jako nastolatka miałam mieszaną, obecnie normalna, gładką i aksamitną, nieprzeźroczystą, bez żadnych plamek i piegów, wygląda na świetlistą o lekko żółto-brzoskwiniowym zabarwieniu, pod słońce wydaję się być bardzo blada-wręcz biała. Kontur ust bardzo wyraźnie zaznaczony, usta maja mocną zdecydowaną barwę czerwono-różowawą. Na ciele również nie występują żadne plamy, mam tylko parę pieprzyków o ciemnobrązowym zabarwieniu, nie rumienię się. Obecnie mam bardzo kontrastowa urodę, wyraźne rysy nawet bez makijażu. Pasują mi błękity, pastelowe zielenie, beże, odcienie khaki, ale również mocny błękit, kobalt, turkus, zieleń, czerń, szarości, brązy, fiolety :najlepiej w zimnych odcieniach. Bardzo niekorzystnie wyglądam w żółciach(oprócz mocnego słonecznego),wszelkich pomarańczach, czerwieniach z domieszką żółci oraz brązach i zieleniach z domieszką pomarańczu. Dodam jeszcze,że rewelacyjnie prezentuję się w bordowej szmince i różu na policzkach:) Czy to możliwe, żebym urodziła się zimą o blond włosach?(wyglądałam jako dziecko jak albinos trochę, gdy się nie opaliłam).
  Aska

 • Napisał: Darish
  Marzec 9th, 2012 22:43

  Witaj askasu:)

  Wśród zim nie ma prawie blondynek więc skoro powiada się „prawie” to faktycznie mozesz byc tym wyjątkiem :)
  Poczatek opisu od razu nasuwal mi obraz lata ale jak juz doczytalam o mocnej oprawie oczu to niestety wlosy zeszly na drugi plan i pozostaje zima:)

  Pozdrawiam,
  Darish

 • Napisał: Darish
  Marzec 9th, 2012 22:48

  P.S odnośnie ściemnienia włosów – szampon czy olejek rycynowy raczej nie ma na to wpływu. Z wiekiem w większości przypadków dochodzi do ściemnienia włosów. Rzadko komu pozostaje kolor blond aż do starości.

 • Napisał: askasu
  Marzec 10th, 2012 16:12

  To by się zgadzało,bo u mnie w rodzinie występują tylko ciemne włosy u kobiet:) …chyba zdarzają się takie wyjątki,np Christina Aguilera. Zauważyłam też,że mam domieszkę cech lata-chociażby to,że pasują mi również pastelowe zimne odcienie i nie wyglądam w nich wcale mdło. I te lato i blond włosy mnie właśnie myliło.
  Dziękuję za odp. To najlepszy taki opis typów urody z jakim się spotkałam:)

 • Napisał: Darish
  Marzec 11th, 2012 16:37

  A dziękuję :)
  Już niedługo pojawią się nowe opisy z dziedziny wizażu. Narazie jeszcze nad tym pracuję :) Zapraszam do klikania Lubię to albo Tweet – tam zamieszczę informację :))

 • Napisał: NAWROSIA
  Marzec 14th, 2012 22:46

  Witam. Podobnie jak wiele moich poprzedniczek mam problem z określeniem swojego typu urody. Waham się między wiosną, a jesienią. Właściwie to już sama nie wiem :(
  A zatem coś o mnie.
  Włosy mam w kolorze brązowym,średni odcień.Latem od słońca, nabierają kasztanowo-rudego połysku. Jako dziecko miałam włosy jasne, z czasem zciemniały. Na twarzy mam trochę piegów o bursztynowo-brązowej barwie.Latem są bardziej intensywne. Moje oczy są w kolorze morskim (ciepła zieleń-turkus, przy źrenicy żółta otoczka. Całe białko ma odcień szarawo-błękitny. Oprawa oczu ciemna, brwi gęste, prawie czarne.
  Skóra twarzy delikatna, sucha,raczej bez problemów skórnych. Raczej blada, odcienia nie potrafię dobrze określić, coś jakby z odcieniem żółtego-kości słoniowej. Opalam się ciężko, najpierw na czerwono, potem brązowieję. Opalenizna nie utrzymuje się zbyt długo.
  To chyba tyle opisu.Jeśli Pani coś z tego wyłuska, to będę wdzięczna.
  Intuicyjnie dobrze czuję się w kolorach: morskim, zgaszone wrzosy, ciepłe brązy.
  Czekam na opinię. Pozdrawiam serdecznie.Nawrosia.

 • Napisał: Darish
  Marzec 17th, 2012 21:37

  Nawrosia,
  Wyłuskałam mieszankę w kierunku do wiosny ;) Jak nie zagłębiam się w detale i wyobrażam sobie te cechy to bardziej widzę wiosnę niż jesień.
  Myślę, że to ten typ;)

  Pozdrawiam:)

 • Napisał: Iśka0569
  Marzec 19th, 2012 20:52

  Ciekawy,bardzo pomocny artykuł.Już wiem jaki mam typ urody.Dziękuję.

 • Napisał: Darish
  Marzec 20th, 2012 00:19

  Cieszę się bardzo:) Pozdrawiam:)

 • Napisał: Renia
  Marzec 27th, 2012 21:38

  Dario…
  jak ja się cieszę, że trafiłam na ten temacik. Od roku borykam się z moim typem urody, czy to jesień czy wiosna, a im więcej artykułów czytałam, tym coraz większy mętlik w głowie powstawał. Ostatnio zczełam myśleć że może to lato… :( i powiem szczerze, że, przepraszam za wyrażenie, ale wkurza mnie to iż mając 36 lat nie potrafię dobrać odpowiedniego koloru włosów, fryzury czy koloru sweterka :( a tu ciach, trafiam na taką fajną stronkę. Jeśli będzie potrzebne zdjęcie, to nie ma sprawy. A tak w kilku zdaniach: oczy mam raz zielone, a raz wpadają w brąz, cera blada troszke zaczerwieniona, ale to chyba raczej przez naczyńka, zimą pobijam wszystkie rekory bladości i wszyscy wysyłają mnie do lekarza :)posądzając o anemię :) piegów brak, opalam się ciężko i raczej na czerwono, choć po jakmś czasie brązowieje. A włosy, ciężko mi powiedzieć bo już od tak dawna farbuję, że nie pamiętam. Ale po odrostach stwierdzam że to coś pod średni brąz. Bez żółtego odcienia. Zauważyłam tylko, że dobrze mi w kolorach pastelowych. I co Ty na to? bardzo jestem ciekawa Twojej opini.

  Renia

 • Napisał: Renia
  Marzec 27th, 2012 21:42

  ps. teraz moja cera jest taka, jakby troszke, żółtawa. Kiedyś farbując włosy na kolor słoneczny blond troszke zlewały się z cerą i wyglądałam jak „zółte kaczątko” :))) obecnie mam brąz, który troszke wpada w rudy i też tak srednio sę czuję :(

 • Napisał: magdalena
  Marzec 27th, 2012 23:54

  witaj Darish,
  oto moje oczy w świetle dziennym, widać niewielkie złociste plamki:
  http://imageshack.us/photo/my-images/15/oczyea.jpg/

  w dzieciństwie miałam taki kolor włosów latem
  http://imageshack.us/photo/my-images/404/p8310041.jpg/

  zimą ciemniały (znacząco)

  mam jasną, lekko zaróżowiałą miejscowo cerę

  jak znacznie przesadzę z opalaniem, to zdarzają mi się oparzenia tzw. raczek, ale po kilku dniach mam brązową opaleniznę

 • Napisał: Darish
  Marzec 28th, 2012 23:40

  Magdaleno,

  Opis mało mówi o Tobie a zdjęcia lekko niewyraźne… Optycznie pasujesz mi jednak do wiosny.

  Pozdrawiam:)

 • Napisał: Darish
  Marzec 28th, 2012 23:50

  Renia,

  Ze względu na kolor oczu odrzuciłam lato. Potrzebuję kolor ust – są rozmyte czy nasycone? Oprawa oczu- ciemna czy jasna? Tęczówka od białka jest mocno odgraniczona?
  Biorąc pod uwagę opaleniznę, cerę naczyniową, bladość to mogę przyporządkować Twój typ do połowy tych opisanych :) Dlatego proszę o dodatkowe dane.

  Pozdrawiam:)

 • Napisał: Renia
  Marzec 29th, 2012 07:06

  Dario,
  kolor ust raczej rozmyty, ja bym bardziej nazwała „wypłowiały” :) nie bardzo rozumiem „oprawa oczu”, bo jedni mówią że mam ciemną inni że jasną, tak do końca nie wiem na co się patrzy. Jeśli chodzi o brwi i rzęsy to mam ciemne i brak sińców pod oczami. A co do tęczówki, ciężko powiedzieć, ale przekopałam internet i znalazłam strone gdzie oko bardzo przypomina moje http://www.optikcenterekspres.pl/oferta2.html , trzecia tabela, czyli ta na samym dole a pod obazkiem pisze GREEN.

 • Napisał: Darish
  Marzec 29th, 2012 22:06

  Oprawa oczu to właśnie rzęsy i taki ogólny zarys (można podpiąć też brwi). Niektórzy (bez makijażu) wyglądają jakby mieli samą powiekę i gałkę – mają jasną oprawę – raczej nie pokazują się bez makijażu ponieważ wyglądają goło. Ci którzy nie straszą bez makijażu oka mają zazwyczaj ciemną oprawę.

 • Napisał: Darish
  Marzec 29th, 2012 22:19

  Reniu,
  Według Twojego opisu najbardziej pasujesz mi do wiosny:)

  Pozdrawiam,
  Darish

 • Napisał: Renia
  Marzec 30th, 2012 05:36

  Kochana Darish,
  Dziękuję Ci z całego serca. Tak własnie myślałam, że raczej wiosna, ale ktoś kiedyś powiedział mi że jesień, i to troszke mnie zmyliło. Ty wyróżniasz dwie wiosny, bursztynową i orzechową… po którą bardziej byś mnie przypisała?

 • Napisał: Darish
  Marzec 30th, 2012 21:27

  Bardziej wiosna bursztynowa:)
  Proszę bardzo, służę pomocą :)

  W podzięce chętnie przyjmę „Lubię to” na FB albo jakąś inną aktywność na stronie :D

  Pozdrawiam,
  Darish

 • Napisał: zaklopotana
  Kwiecień 2nd, 2012 20:20

  mam szare oczy z widoczną ciemniejszą obwódką wokół, w świetle dziennym widać złociste plamki. Jasna oprawa oczu. (bez makijażu oczu wyglądają mdło).
  W dzieciństwie moje włosy często zmieniały kolor w granicach ciemnego blondu, brązu.
  Mam naczynkową cerę (rumieńce zależne od zmiany temperatury, emocji) oraz widoczne sińce pod oczami.
  jak znacznie przesadzę z opalaniem, to zdarzają mi się oparzenia tzw. raczek, ale po kilku dniach mam brązową opaleniznę.
  Jaki to typ?

 • Napisał: Darish
  Kwiecień 2nd, 2012 23:31

  Zaklopotana,
  Po oczach, cerze, opaleniźnie mogę stwierdzić, że najbardziej pasujesz mi do lata. Przeczytaj opis i sprawdź czy pozostałe elementy się zgadzają, np. piegi, czerwień wargowa.

  Pozdrawiam,
  Darish

 • Napisał: Aneczka
  Kwiecień 17th, 2012 15:59

  Proszę o podpowiedź do jakiego typu kolorystycznego ja pasuję. Myślę że jestem wiosna ale z domieszką innych typów.

  Oczy brązowe ale pod światło o złotym odcieniu, czarna oprawa oczu. Włosy w kolorze brązu ale pod światło o lekko złotawym odcieniu ciemny bardzo blond – szatynka. Pod oczami delikatne sińce. Skóra jasna ale nie biała o ciepłym odcieniu i lekko różowa czasami szybko się opalam na różowo- czerwono ale też szybko opalenizna zamienia się na złoty brąz. dość długo się utrzymuje. usta raczej blade różowe.

 • Napisał: Darish
  Kwiecień 18th, 2012 21:30

  Aneczka,
  Troszkę się zastanawiałam czy pozostać przy tej wiośnie czy może potwierdzić mieszankę (z jesienią). Czytając kolejny raz Twój opis przypomniała mi się moja koleżanka, którą zdiagnozowaliśmy jako wiosnę. Te główne cechy są identyczne także myślę, że śmiało załapiesz się w ramy tego typu.
  Reasumując jesteś wiosenką :)

  Pozdrawiam:)

 • Napisał: Sabrina
  Kwiecień 19th, 2012 08:46

  Witaj Darish:-),
  podejrzewam, że jestem latem, ale nie jestem pewna którym podtypem. Cere mam mieszana z widocznymi porami, ale też naczyńkami i blekitnofioletowymi cieniami pod oczyma. Kolor jasnobezowy, lekko zarozowiony. Brak jakichkolwiek piegow, za to mam całą masę pieprzykow. Oczy typowego lata, mleczne, zamglone. Teczówka ciemna coś między grafitem, a granatem z ciemniejszą obwódką. Sprawia wrażenie zrobionej z kryształków, bliżej zrenicy bardziej żółtych. Włosy mam gęste w kolorze chłodnego blondu, teraz średni, w dzieciństwie jasny z tym efektem balejage, zawsze srebrne refleksy. Oprawa oczu też gęsta, ale niezbyt ciemna, wyglądam niewyraziscie bez mascary. Usta z dobrze zarysowanym konturem tak jak brwi , kolor średni bezowyróż. Opalam się raczej dobrze, tylko czasem na czerwono. Pięknie wyglądam w połączeniach dżinsu z bielą, pasuje mi też jasna fuksja. Proszę pomóż które to lato? Chyba też trochę w stronę krystalicznej zimy? Moglabys podać pasującą kolorystykę ubioru i makijażu również dla tego podtypu? Pozdrawiam serdecznie:-).

 • Napisał: Darish
  Kwiecień 23rd, 2012 23:03

  Witaj Sabrina,
  Muszę to dogłębnie przeanalizować:)

  Pozdrawiam,
  Darish

 • Napisał: Ania
  Czerwiec 1st, 2012 15:46

  Witaj Darish,
  mam pytanie, jakim jestem typem?

  mam włosy ciemnobrązowe, niektórzy mówią czarny brąz, połysk biały w lecie złotawy, w lecie włosy mocno jaśnieją; opalam sie na ładny brąz z odcieniem szarości. nigdy na czerwono, oczy szaro-zielone z pojedynczymi plamkami zlota, wokól tęczówki szara obwódka; oprawa oczu czarna, bardzo mocne czarne brwi; cera raczej oliwkowa, gładka, bez rumieńca. nie blednę, raczej żółknę ;) usta różowe, wyrażnie wykrojone, osty kontur. piegi mam nieliczne szaro-brazowe.Pozdrawiiam :)

 • Napisał: sheba
  Lipiec 25th, 2012 21:43

  Witam, proszę Cię o spojrzenie jakim mogę być typem.
  Cera na twarzy ni to jasna ni to ciemna, z zaróżowieniami, piegi na twarzy rude, na ciele też rude i brązowe . skóra delikatna ze skłonnością do poparzeń, i wtedy jeszcze więcej pieprzyków się pojawia. Brwi raczej ciemne grafitowe,oczy takie nieokreślone w odcieniu szaro niebiesko zielonym przy źrenicy złoto brązowe. Włosy w dzieciństwie popielate jasne teraz albo ciemne popielate albo czasem brązowo popielate. Usta blade różowe z konturem górnej wargi rozmytym

 • Napisał: sheba
  Lipiec 25th, 2012 21:44

  aha i pory na twarzy tylko rozszerzone są.
  Pozdrawiam

 • Napisał: Sheba
  Lipiec 26th, 2012 10:49

  Witam , Darish możesz zerknąć na mnie fachowym okiem, jaki typ reprezentuję?
  Cera z porami ni to jasna ni ciepła, ciemna, z rudymi piegami, ale cała skóra ciała delikatna ze skłonnością do poparzeń i różnymi piegami ciemnymi , jasnymi. Oczy nieokreślone niebiesko-zielone nie intensywne, koło źrenicy złoto-brązowe. Usta blade różowe z rozmytym konturem na górnej wardze. Włosy w dzieciństwie jasne popielate, a teraz ciemne popielate albo brązowe-popielate. Brwi duże rzadkie i grafitowe , rzęsy również. Wygląda na Lato, tylko w testach różnie wychodzi;)
  Pozdrawiam gorąco. A.

 • Napisał: kama
  Kwiecień 12th, 2013 17:56

  witam mam brazowe brwi ,ciemno zielone oczy i mój kolor to taki ciemny blond z jasnymi refleksami cera jasna ale taj jakby lekko łososiowa . jaki mam typ urody ? mysle że lato albo wiosna .

 • Napisał: Ann
  Październik 11th, 2013 11:00

  Ja mam urode typowej jesieni :) ruda piegowata blada ;)

 • Napisał: Alicee
  Luty 4th, 2015 12:36

  Witam! Nie jestem pewna, czy strona jest nadal aktywna, ale bardzo zacieklawil mnie Pani artykul i mam ogromne trudnosci z klasyfikacja swego typu urody. Mam niebiesko-szarawe oczy z zoltawymi cetkami przy teczowce, w lecie pojawiaja sie piegi o brozowo-zlotawym odcieniu, moje cera ma delikatnie ciemniejszy odcien, zdecydowanie nie jest porcelanowa lub blada. Wydaje mi sie, ze mam zlotawe refleksy. Moje usta maja rozowy, rozmyty odcien. W razie watliwosci, chetnie zalacze zdjecia.

  Pozdrawiam

Dodaj komentarz