Mycie włosów na sucho, Oscar Bandi – Sephora

Zapewne wiele razy podczas spontanicznego wyjścia do sklepu czy na randkę musiałaś zakładać kapelusz bądź chustę. Wszystko z powodu braku czasu na mycie włosów. Nowy przełom w kosmetyce pomoże w pozbyciu się takiego problemu.

Suchy szampon, to właśnie o tym wynalazku mówimy, zasłynął na rynku po raz pierwszy wiele lat temu. Niestety jego technologia początkowo nie wprowadziła kobiet w zachwyt. Nowo powstała koncepcja wydaje się o wiele skuteczniejsza. Prowadzono nawet badania marketingowe które wykazały, że sprzedaż owego produktu wzrosła o całe 45%. Niektóre gwiazdy również przyznają się do posiadania tej magicznej buteleczki w swojej torebce.

Produkt wytwarzany jest nadal na bazie talku. Jednak teraz zawiera również elementy zwiększające objętość włosów oraz lekko odświeżające.

Jak wygląda mycie włosów suchym szamponem? Proces jest niebywale prosty. Suche włosy spryskujemy sprayem a po chwili wyczesujemy biały pył. W ten sposób nadmiar tłuszczu wymiatamy od cebulek aż po same końce włosów. Efekt końcowy zabiegu daje uczucie czystości i połysku.

Oczywiste są dwie korzyści wynikające ze stosowania suchego szamponu. Jest to wygoda i szybkość. Dodatkowo nie potrzebujemy wody do mycia głowy, nie musimy ich rozczesywać po myciu ani suszyć. Stosowanie suchego szamponu zapobiega ich niszczeniu się i pozwala na dłużej cieszyć się świeżym kolorem po farbowaniu. Niektóre klientki chwalą sobie także łatwość układania włosów jaką zapewnia stosowanie kosmetyku.

Suchy szampon produkują m.in. Rene Furtee, Klorane, Batiste oraz Oscar Blandi (do nabycia w Sephorze).

Pronto Invisible Dry Spray Volumizing Shampoo
Jest to suchy szampon w aerozolu, idealny do wszystkich kolorów włosów. Produkt oczyszcza włosy bez potrzeby użycia wody a dodatkowo zwiększa objętość włosów. Zastosowane składniki w łagodny sposób, przy pomocy skrobi absorbują nadmiar sebum i zapobiegają jego gromadzeniu się. Witamina E i proteiny pszenicy wzmacniają i chronią wały włosa. Końcowym wynikiem stosowania suchego szamponu czyste i świeże włosy.
Oprócz wyżej wymienionych składników doszukamy się także parabenów, siarczanów, barwników syntetycznych, petrochemii, GMO i triclosanu.

Oczywiście, nie zachęcam do unikania kontaktu z wodą i pianą ze zwykłego szamponu. Tradycyjne mycie nadal jest jedynym sposobem do uzyskania pachnących i miękkich włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *