Mezoterapia skóry głowy – zabieg na wypadające włosy

Pojęcie „mezoterapia” nie jest nam obce. Określenie to najczęściej kojarzy się nam z zabiegami kosmetycznymi. Warto zauważyć, że nazwa ta dotyczy także dziedzin medycyny. Mezoterapia to nic innego jak leczenie przy pomocy zastrzyków. Polega na bezpośrednim zaaplikowaniu leku  w okolicę miejsca zmienionego chorobowo, dzięki temu podany specyfik powinien zadziałać znacznie szybciej.

Pierwotne zastosowanie mezoterapii opierało się na leczeniu migreny, żylaków, chorób neurologicznych i dróg oddechowych. Terapię zapoczątkował francuski lekarz Michael Pistor. Twierdził, że dzięki takiemu podaniu, preparat lekowy omija układ pokarmowy, wątrobę, układy krążenia, działając szybciej i efektowniej.

W latach siedemdziesiątych, mezoterapię zaczęto stosować w zakresie medycyny estetycznej, jako niechirurgiczny sposób na poprawę wyglądu skóry, jej regeneracji, odmłodzenia, w leczeniu rozstępów, cellulitu a także łysienia.

Zabieg jest szczególnie polecany dla osób mających problem z wypadaniem włosów. Pomocny również podczas profilaktyki.

Włosy pełnią zarówno funkcję estetyczną jak i ochronną. Tworzą naturalną barierę przed szkodliwymi skutkami działania promieni ultrafioletowych. Oznacza to, że łysiejący mężczyźni są bardziej narażeni na ryzyko powstania zmian przedrakowych w obrębie skóry głowy.

Utrata włosów to problem, który dotyczy zarówno mężczyzn jak i kobiety. Płeć piękna zwykle szybciej reaguje na powstający problem i zgłasza się z nim do lekarza. Być może taka różnica wynika z faktu, że kobiety przywiązują większą uwagę do swojego wyglądu niż mężczyźni.

Wskazaniem do zastosowania mezoterapii jest wypadanie włosów m.in. na skutek słabego krążenia, ubogiej diety, stresu, laktacji, ciąży i zmian hormonalnych. Bardzo dobre rezultaty obserwuje się w leczeniu łysienia androgenowego (typu męskiego) oraz łysienia plackowatego i rozlanego.

U kogo nie wolno wykonywać mezoterapii?

  • kobiet ciężarnych,
  • matek karmiących,
  • kobiet podczas menstruacji,
  • chorych przyjmujących leki przeciwzakrzepowe,
  • chorych na raka,
  • chorych na cukrzycę – niewyrównaną,
  • osób cierpiących na stany zapalne na skórze,
  • alergików,
  • osób źle tolerujących iniekcje skórne.

Na czym polega zabieg mezoterapii głowy?

Jest to powierzchniowe ostrzyknięcie skóry głowy przy użyciu substancji pobudzających wzrost i jednocześnie zapobiegających ich wypadaniu. Do takich substancji zaliczamy: minoksydyl, dekspantenol, krzemionke organiczną, oligoelementy, kwas hialuronowy, witaminy lub leki przeciwzapalne.

Składniki dobiera się indywidualnie według potrzeb każdego klienta. Zabieg nie jest bolesny, jednak na życzenie klienta można zastosować miejscowe znieczulenie w formie kremu czy spray.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *