Problemy z erekcją

Zaburzenia erekcji są stałą, bądź powracającą niemożliwością uzyskania i/lub utrzymania erekcji przez mężczyznę. Aktywność seksualna nie jest wystarczająca co często prowadzi do niekomfortowej sytuacji w kontaktach między ludzkich oraz rozpadów związków dla których stosunek jest bardzo ważną częścią życia.

Problem z erekcją dotyczy najczęściej mężczyzn w wieku 40-70lat i jest to najczęstszy problem seksualny mężczyzn. Cierpi na nią połowa pacjentów w tym przedziale wiekowym.
W Polsce problem z erekcją ma prawdopodobnie 3,5 miliona panów. Niestety dla wielu jest to temat tabu co znacznie utrudnia leczenie. Aż 51% potencjalnych pacjentów nie szukałoby pomocy u lekarza a średni czas zgłoszenia się z owym problemem wyliczono na 2 lata po zaobserwowaniu objawów.

  • Przyczyny impotencji

Przyczyn choroby możemy doszukiwać się na dwóch płaszczyznach – fizycznej i psychicznej, przy czym te pierwsze są odpowiedzialne za około 80% zachorowań.

Przyczyny fizyczne:
– zażywanie leków (np. tych stosowanych przy chorobie wrzodowej żołądka, depresji, nadciśnieniu, a także środków używanych przy chemioterapii);
– nadużywanie alkoholu;
– palenie papierosów;
– uszkodzenia naczyń i ciał jamistych penisa;
– urazy rdzenia kręgowego i miednicy;
– inne schorzenia (miażdżyca, cukrzyca, nadciśnienie, zabiegi chirurgiczne na prostacie)
– starzenie się i spowodowane tym obniżenie poziomu testosteronu.

Natomiast wśród przyczyn psychogennych, które stanowią mniejszy ułamek zachorowań zaliczamy: stany lękowe, stany niepokoju, depresję, kłopoty na tle zawodowym, rodzinnym, niska samoocena.

Oprócz wyżej wymienionych prawdopodobnych powodów zaburzeń erekcji, można nadmienić także każde inne schorzenie powodujące u mężczyzny osłabienie.

  • Jak leczyć zaburzenia erekcji?

Nawet w 90% przypadków jest możliwe wyleczenie z tej przykrej dolegliwości. Pierwszym krokiem musi być przełamanie swojego wstydu i udanie się do lekarza. Odpowiednia terapia jest uzależniona od diagnozy i może być sprowadzona do zmiany stosowanych leków bądź innych środków bezpośrednio związanych ze schorzeniem.

Spośród środków doustnych stosowanych przy impotencji wyróżniamy np. Viagrę, Maxigrę, czy też Vialafil. Do dyspozycji mamy leki stosowane w terapii hormonalnej, środki wstrzykiwane do prącia i wywołujące rozszerzenie naczyń krwionośnych ciał jamistych. środki aplikowane do cewki moczowej w celu rozszerzenia naczyń krwionośnych. Oprócz wyżej wymienionych terapii istnieją także zabiegi chirurgiczne. Te mają za zadanie polepszyć przepływ krwi w naczyniach krwionośnych penisa. Stosuje się także pierścienie zaciskane u nasady członka, które uniemożliwiają odpływ krwi, jednocześnie utrzymując erekcję.


Skuteczny wspomagacz męskiej potencji. Jedyna skuteczna, naturalna alternatywa do popularnych leków na receptę, takich jak np. Viagra.

Cena: (149.90 zł) 136.00 zł

Do kupienia w sklepie Vitalab.pl

2 thoughts on “Problemy z erekcją”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *