Sposoby na wybielanie zębów w domu

Wybielanie zębów poprzez korzystanie z zasobów powszechnie dostępnych stanowi bardzo niski koszt w porównaniu z wybielaniem u specjalisty. Ceny tych produktów wahają się od około 9 do 50zł, co jest z pewnością mniej kosztowne niż wizyta u eksperta warta kilkaset złotych. Kolejną zaletą produktów sklepowych przeznaczonych do wybielania zębów jest ich dostępność. Wszystkie produkty można zakupić w Internecie i każdej drogerii kosmetycznej bądź aptece.

W przypadku wybielania domowego, oczywiście istnieją również pewne wady. Do głównych problemów zalicza się brak kontroli dentysty podczas wybielania oraz wybór odpowiednich środków wybielających. Mam na myśli przede wszystkim fakt, że nie wszystkie zęby z powodzeniem można wybielać. Na przykład, żółte zęby są bardzo łatwe do przekształcenia w jaśniejszy ton a nawet biały, jednak kolor brązowy bądź szary wybiela się dość trudno. Rozsądnie jest więc skonsultować się z dentystą.

Metody rozjaśniania zębów w domu:

Najbardziej popularne i najczęściej stosowane pasty wybielające usuwają jedynie zewnętrzny nalot i nie są w stanie poradzić sobie z trwałymi odbarwieniami. Jeśli masz większy problem z zabarwieniem szkliwa – metoda pasty do zębów może okazać się za mało skuteczna. Ponadto długotrwałe stosowanie past, których głównym celem jest tarcie, bardzo szkodzi szkliwie. Po długim okresie stosowania past, możemy zauważyć pogorszenie się stanu naszego uzębienia. Zbyt mocne tarcie może doprowadzić do osłonięcia kolejnej warstwy szkliwa, która nie ma koloru białego a żółty! Cały wysiłek na marne…

Paski wybielające są to cienkie paski pokryte żelem wybielającym. Pasek należy przykleić na zębach i pozostawić na określony na opakowaniu czas. Taki zabieg powtarza się kilka razy dziennie. Żel uwalnia aktywny tlen, który dociera do przebarwień i usuwając je. Czas przez jaki należy stosować takie zabiegi wynosi około tygodnia. Jednorazowe użycie nie daje większych efektów. Podczas utrzymywania prawidłowej higieny zębów osiągnięta biel może utrzymywać się nawet kilka miesięcy.

Kolejną metodą którą można praktykować w domu, jednak przy pomocy dentysty są szyny wybielające. Pierwszym krokiem jest wyleczenie przez dentystę wszystkich zębów oraz uzupełnienie ubytków. Do wybielania używa się nadtlenku mocznika w stężeniu 10-15 %. Dentysta wykonuje gipsowy model zębów i formuje miękką, winylową, przezroczystą szynę. Taki produkt zabieramy do domu w celu dłuższej przymiarki. Jeśli szyna jest odpowiednio dopasowana, lekarz daje do stosowania w domu specjalny żel wybielający. Nim wypełnia się szynę i zakłada ją na noc. Metoda ta może być praktykowana jedynie wśród osób dorosłych. Natomiast dwie poprzednie mogą stosować również młodsi.

Odpowiednikiem szyn wybielających (bez potrzeby ingerencji dentysty) są żele wybielające, te również posiadają nakładki nazębne, które należy uformować względem kształtu uzębienia. Są one niezbędne do utrzymywania żelu na szkliwie. Odpowiednio dopasowana nakładka pozwala odczuwać nam pełen komfort zabiegu.
Głównym i najczęściej stosowanym składnikiem aktywnym jest nadtlenek karbamidu, który usuwa wszelkie zanieczyszczenia z powierzchni zębów. Żele wybielające pozwalają uzyskać znacznie lepsze efekty niż pasty do zębów.

Co więc wybrać?
Przeanalizujcie swoje możliwości i potrzeby, decyzja należy do Was!:)

3 thoughts on “Sposoby na wybielanie zębów w domu”

  1. Rio Light Blue jest z pewnością bardziej skuteczny niż wybielające pasty do zębów. Jeśli więc masz zamiar rozpocząć wybielanie i chcesz zobaczyc efekty – polecam ten produkt:)

  2. a jednak pasty nie sa dobrym sposobem na wybielanie – teraz sie nie dziwie dlaczego na mnie nie podzialalay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *